Warszawa. W domu trzymali narkotyki i nielegalny towar, który lądował na aukcjach internetowych

i

Autor: POLICJA Warszawa. W domu trzymali narkotyki i nielegalny towar, który lądował na aukcjach internetowych

Warszawa. W domu trzymali narkotyki i nielegalny towar, który lądował na aukcjach internetowych!

2022-04-22 11:39

Stołeczni policjanci zatrzymali dwie osoby, którzy są odpowiedzialni za sprzedaż ubrań z podrobionymi znakami towarowymi. W mieszkaniu, w których pakowano towar, zabezpieczono prawie 1000 sztuk odzieży, 770 sztuk obuwia oraz 56 sztuk galanterii. Oszustom grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze, którzy w Warszawie zajmuję się przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednym z wynajmowanych mieszkań na terenie Białołęki może znajdować się towar z zastrzeżonymi znakami towarowymi. – Podczas przeszukania lokalu, samochodów, z których zatrzymani mężczyźni korzystali oraz ich miejsc zamieszkania, zabezpieczono prawie 1000 sztuk odzieży, 770 sztuk obuwia i 56 sztuk galanterii – przekazała „Super Expressowi” Edyta Adamus.

Według policjantów zatrzymani mężczyźni w wieku 35 oraz 36 lat sprzedawali podrobiony towar za pomocą jednej z ogólnodostępnych platform ogłoszeniowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejne zatrzymania w międzynarodowym gangu. W tle przelewy na 41 milionów złotych

– Kancelaria reprezentująca pokrzywdzone firmy wyliczyła straty na kwotę miliona złotych. Ponadto w mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 2 gramy mefedronu oraz 1,6 grama marihuany – dodała Adamus.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obiegu podrobionej odzieży. Za to przestępstwo grozi in nawet 2 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna, u którego odnaleziono narkotyki, odpowie dodatkowo za ich posiadanie.

Podrobione ubrania lądowały na aukcjach. Oszukali firmy na ponad milion złotych
Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE