Fortuna czeka na właściciela. Pieniądze są dobrze strzeżone

2022-05-18 13:14
Fortuna czeka na właściciela. Zgubionych pieniędzy pilnują policjanci
Autor: Pixabay Fortuna czeka na właściciela. Zgubionych pieniędzy pilnują policjanci

Duże pieniądze czekają na właścicieli na komendach policji w Warszawie. Banknoty dosłownie leżały na ulicach miasta. Uczciwi znalazcy nie wzięli ich jednak dla siebie, a przekazali policjantom. Funkcjonariusze czekają na sygnały, gotowi do oddania właścicielom majątku, ale na razie nikt się nie zgłosił.

Pieniądze leżały na ulicy w Warszawie

Takich sytuacji w Warszawie nie brakuje. Pieniądze dosłownie leżą na ulicy, a przypadkowi znalazcy przekazują cenne zguby policjantom. Ci usilnie próbują znaleźć prawowitych właścicieli fortuny, jednak nie jest to takie proste. Warto pamiętać, że kontaktując się z mundurowymi w sprawie zgubionych pieniędzy, należy przygotować się na szereg pytań dotyczących kwoty zgubionej gotówki, okoliczności zdarzenia, a nawet informacji o tym, w co były zapakowane pieniądze.

Zdarza się, że telefonów i chętnych na gotówkę nie brakuje, jednak taka policyjna weryfikacja skutecznie usuwa łasych na cudze pieniądze oszustów.

Pieniądze zgubione na Woli

Na początku maja przypadkowy przechodzień zauważył pieniądze leżące na chodniku przy ulicy Okocimskiej. Uczciwy znalazca przekazał gotówkę policjantom, którzy rozpoczęli poszukiwania ich właściciela.

- Właściciel pieniędzy może je odebrać w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa IV, Wydział Prewencji przy ul. Żytniej 36, kontakt telefoniczny do dzielnicowego tel. 600-997-733 – poinformowała kom. Marta Sulowska z policji na Woli.

Zguby sprzed miesięcy nadal czekają u policjantów

Jak się okazuje, znalezione na ulicach pieniądze czekają na swoich właścicieli nawet długimi miesiącami. W połowie kwietnia informowaliśmy o sporej gotówce znalezionej na jednej ze stacji metra. Podróżny przekazał cenną zgubę policjantom patrolującym stację. Jak ustaliliśmy, od tamtej pory pieniądze nie wróciły jeszcze do prawowitego właściciela, i cierpliwie czekają na niego na komisariacie.

"Właściciela zagubionych pieniędzy lub wszelkie osoby, które mają informacje na temat zdarzenia, prosimy o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Metra Warszawskiego pod numerem 47 72 338-06, na adres mailowy dyzurny.metro@ksp.policja.gov.pl lub osobiście w siedzibie Komisariatu Policji Metra Warszawskiego na stacji metra Nowy Świat – Uniwersytet" - apeluje Komisariat Policji Metra Warszawskiego.

Jeszcze wcześniej, bo 28 marca, pieniądze zostały znalezione na osiedlu Młociny. Z kolei inny pakiet banknotów czeka na właściciela od 1 listopada 2021 roku. Charakterystycznie opakowaną paczkę banknotów postronna osoba znalazła tuż przy cmentarzu na Powązkach. W obydwu przypadkach pieniądze czekają na właścicieli w komendzie.

Policja prosi o kontakt z komendą na Bielanach lub komisariatem na Żoliborzu. Znaleziona gotówka czeka na właściciela w Wydziale Prewencji przy ul. Broniewskiego 58, tel. tel. 47 723 71 55.

To najgorsza droga wjazdowa do Warszawy. W końcu wyremontują Trakt Brzeski i ul. Czecha
Sonda
Zgubiłaś/eś kiedyś pieniądze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE