Fotoradar złapał radiowóz! Wszystko się nagrało. „Kto za to zapłaci?” [WIDEO]

i

Autor: youtube.com/Bandyta z kamerką Fotoradar złapał radiowóz! Wszystko się nagrało. „Kto za to zapłaci?” [WIDEO]

Fotoradar złapał radiowóz! Wszystko się nagrało. „Kto za to zapłaci?” [WIDEO]

2022-06-30 19:04

Na Moście Poniatowskiego miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Kamera samochodu osobowego zarejestrowała jak policyjny radiowóz gwałtownie przyspiesza. Chwilę później kierowca zauważa fotoradar i zaczyna hamować, lecz jest już za późno. Rozlega się błysk fotoradaru. - Kto za to zapłaci? – pyta autor nagrania, który uchwycił zdarzenie.

Policjant przekroczył prędkość

Sytuacja miała miejsce 26 lutego 2022 roku o godzinie 1:40. Widać, jak kierujący samochodem jedzie spokojnie lewym pasem w kierunku Pragi. Nagle jadący z jego prawej strony radiowóz gwałtownie przyspiesza kilkadziesiąt metrów przed radarem.

Przeczytaj również: Warszawski król fotoradarów. Zrobił najwięcej zdjęć w Polsce!

Policjant po chwili orientuje się, że ma przed sobą fotoradar i zaczyna ostro hamować. - Jechaliśmy z radiowozem praktycznie równolegle przez większość mostu, przed samym zakrętem gdzie pojawia się ograniczenie do 40 km/h zredukowałem bieg, żeby auto samo wytraciło prędkość. Dwa fotoradary przejechaliśmy obok siebie, było okej, nagle przed trzecim radiowóz gwałtownie przyspiesza, co wyraźnie widać i hamuje równo z fotoradarem, który robi zdjęcie. Radiowóz spowodował cyknięcie zdjęcia, ale na nim na pewno widoczne będą oba pojazdy – opisuje zdarzenie autor nagrania zamieszonego w serwisie YouTube. Kierowca obawiał się, że to on odpowie za przekroczenie prędkości, bo jego pojazd tez był na zdjęciu. Kto zapłacił za mandat?

Radiowóz przekroczył prędkość. Rzecznik policji komentuje

Zwróciliśmy się z pytaniem do rzecznika stołecznej policji o to, kto zapłacił mandat. Nie otrzymaliśmy jednak jasnej odpowiedzi. - Każdy kierujący, po otrzymaniu mandatu w związku z przekroczeniem prędkości zarejestrowanym przez urządzenie pomiarowe, ma 7 dni na jego opłatę od chwili odebrania. Nie ma znaczenia wykonywany zawód odpisał nadkom. Sylwester Marczak. Do pytania o wysokość mandatu rzecznik wcale się nie odniósł.

Sonda
Zostałeś kiedyś "ustrzelony" przez fotoradar?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE