Fotoradary na moście Poniatowskiego

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Fotoradary na moście Poniatowskiego

Kierowcy zwalniajcie na moście! Fotoradary na Poniatowskim już włączone!

2021-09-12 14:25

Fotoradary na moście Poniatowskiego już działają! - Na razie tylko testowo, ale w tym tygodniu kierowcy mogą się spodziewać pierwszych zdjęć za które trzeba będzie zapłacić – zapowiada rzeczniczka Inspekcji Transportu Drogowego Monika Niżniak. Co ciekawe „zarabiać” na pędzących przez most kierowcach będą na razie także te żółte skrzynki, które konserwator zabytków kazał zdemontować.

Fotoradary na moście Poniatowskiego stoją od kilku miesięcy i od kilku miesięcy między urzędnikami Zarządu Dróg Miejskich i wojewódzkim konserwatorem zabytków trwała przepychanka o to, czy urządzenia zostały ustawione prawidłowo. Ostatecznie konserwator Jakub Lewicki zarządził zdemontowanie dwóch urządzeń, ustawionych najbliżej kamiennych ław, pozostałe cztery mogą zostać w obecnej lokalizacji. Termin tego demontażu jest jednak dość odległy – grudzień 2023 rok. Do tego czasu zatem żółte skrzynki, kupione przez Warszawę za ok. 1,8 mln zł, mogą na siebie zarabiać. I w tym tygodniu będą już strzelać pierwsze zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość.

- Przejęliśmy już fotoradary od ZDM i podłączyliśmy je do systemu. Przez kilka dni będą działać testowo, a następnie, docelowo – mówi nam rzeczniczka Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Fotoradary na Poniatowskim „działały” nawet wtedy, gdy nie były jeszcze włączone. Kierowcy po prostu w tym miejscu zwalniali. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, liczba kierowców przekraczających prędkość spadła o połowę w porównaniu do pomiarów z 2018 r. Liczba kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h, czyli takich, którzy powinni stracić prawo jazdy, spadła 20-krotnie.

Docelowo most Poniatowskiego ma być przebudowany, ale konkretnego terminu jeszcze nie ma.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE