Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia. W Warszawie będzie niebezpiecznie! Prognoza pogody, 14.05.2021

2021-05-14 7:27
Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia. W Warszawie będzie niebezpiecznie! Prognoza pogody, 14.05.2021
Autor: Pixabay Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia. W Warszawie będzie niebezpiecznie! Prognoza pogody, 14.05.2021

Gdzie jest burza? Czy zbliża się już do Warszawy? Meteorolodzy przygotowujący prognozy pogody na piątek przestrzegają przed gwałtownymi burzami, które mogą przejść nad Warszawą. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółty alert) dla Warszawy i części województwa mazowieckiego. Przeczytaj prognozę pogody na 14.05.2021.

Spis treści

  1. Prognoza pogody w Warszawie, 14.05.2021
  2. Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia
  3. Radar burz online, gdzie jest burza?
Na miejscu tragedii w Krupiej Wólce pod Warszawą płoną znicze

Prognoza pogody w Warszawie, 14.05.2021

Warszawa, prognoza pogody, 14 maja

Jaka będzie pogoda w Warszawie w piątek, 14 maja? Meteorolodzy informują, że to będzie ciepły, choć nie tak spokojny dzień, jak te, którymi mogliśmy się cieszyć w minionych dniach. Temperatura w Warszawie w piątek, 14 maja wynosić będzie 20°C. Zgodnie z prognozami przygotowanymi przez synoptyków niebo nad stolicą będzie niemal w 90 procentach pokryte chmurami. W ciągu dnia będzie padał deszcz. Spodziewane są też burze. Zachodni wiatr będzie wiał z prędkością 18 kilometrów na godzinę, w porywach osiągając maksymalną prędkość 40 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w piatek, 14.05.2021, wynosić będzie 1002 hPa.

Zobacz koniecznie: Odnaleziono auto skradzione aktorce z "Przyjaciółek". Jest rozebrane na części w dziupli pod Warszawą [Zdjęcia, wideo]

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia

IMGW wydało ostrzeżenia - Warszawa, 14.05.2021

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz i burz z gradem.

Żółty alert będzie obowiązywał od piątku, 14.05.2021, od godziny 7:30 do soboty, 15.05.2021, do godziny 7:30.

Ostrzeżenia IMGW dotyczą województw:

  • lubelskiego
  • podkarpackiego
  • podlaskiego
  • małopolskiego
  • mazowieckiego.

Zobacz to: Maleńka Hania, Zuzia i Dawidek zginęli w męczarniach. Potworny los odebrał im szansę na życie [ZDJĘCIA]

Radar burz online, gdzie jest burza?

Gdzie jest burza? Radar burz online

W sieci nie brakuje stron, które zajmują się analizowaniem danych meteorologicznych i prognozowaniem, gdzie i kiedy w ciągu najbliższej doby mogą pojawić się burze.

Każdego dnia prognozę pogody pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia burz – ich lokalizacji i sił – zamieszcza m.in. portal lowcyburz.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Skywarn Polska – Polscy Łowcy Burz.

Na stronie burzoweinfo.pl znajdziemy aktualne ostrzeżenia burzowe, a dzięki radarowi piorunów ze strony widzimy, gdzie aktualnie znajduje się burza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE