Ciechanów. Nagła śmierć wicestarosty. Odszedł dzień po urodzinach. Jego podopieczny z DPS wzrusza swoją historią

2021-05-13 21:59
Ciechanów. Nagła śmierć wicestarosty. Odszedł dzień po urodzinach. Jego podopieczny z DPS wzrusza swoją historią
Autor: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Wicestarosta ciechanowski Stanisław Kęsik zmarł nagle 12 maja w wieku 63 lat. Dzień wcześniej obchodził urodziny.

Wicestarosta ciechanowski Stanisław Kęsik zmarł nagle w wieku 63 lat. Dzień wcześniej obchodził urodziny. Był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, a zanim został samorządowcem, był przez 14 lat dyrektorem Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie i pracował w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant". Były podopieczny wicestarosty wspomina, co Kęsik dla niego zrobił.

Ciechanów. Nagła śmierć wicestarosty. Odszedł dzień po urodzinach

Wicestarosta ciechanowski Stanisław Kęsik zmarł nagle 12 maja w wieku 63 lat. Odszedł dzień po swoich urodzinach. Samorządowiec ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim i studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą i kulturą. Pracował w Przedsiębiorstwie Transportowo-Sprzętowym „Transbud-Olsztyn”, a następnie w ciechanowskiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie i Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie. Przez 14 lat (od 2000 r.) był dyrektorem Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie.

- Mieszkańcy miasta i powiatu darzyli Go zaufaniem i kilkakrotnie dali temu wyraz, wybierając Go do Rady Miasta oraz Rady Powiatu. Można mówić o Nim tylko w superlatywach, ale najkrócej - że był po prostu CZŁOWIEKIEM - czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Czytaj też: Kierowca opla zginął, pasażerka w stanie ciężkim w Warszawie! Na DK nr 7 staranowała ich ciężarówka [ZDJĘCIA]

Były podopieczny wicestarosty wspomina, co ten dla niego zrobił

Wicestarosta z Ciechanowa pracował ponadto przez 7 lat w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant". Jeden z jego byłych podopiecznych wspomina go wyjątkowo ciepło.

- Znałem Go w miarę dobrze. Nie wiem, jakim był wicestarostą, ale przez 7 lat był superpracownikiem naszego DPS "Kombatant". Zawsze oddany i chętny do pomocy mieszkańcom i dobrym kolegą współpracowników. Często mnie karmił posiłkami, zawsze z poczuciem humoru. Niech się raduje wieczną miłością dobrego Boga, w którego wierzył - pisze mężczyzna.

Czytaj też: Mazowieckie. Nie żyje prezes znanej firmy. Przeżył makabryczny wypadek, ale później wydarzyło się to [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Co zrobi prokuratura w Płocku? Lekarze oskarżają swoich kolegów i dyrektora o najgorsze przestępstwa!

Czytaj też: Płock. Ratowali życie mężczyzny na Północnej! Przewrócił się na środku ulicy

Płock. Auto-dzieło sztuki w Muzeum Mazowieckim! Orlen sprowadził je z Anglii [ZDJĘCIA]

Wyrok w sprawie śmierci Roberta Brylewskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE