KOLEJNE UTRUDNIENIA

Generalny remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Przebudowa coraz bliżej. Drogowcy wyłączą dwa pasy ruchu

2023-06-18 11:40

To już jutro. W poniedziałek, 19 czerwca robotnicy wyłączą, na około dwa tygodnie, pasy jezdni nad ulicami Bajońską i Paryską. To przedsmak tego, co będzie nas czekało w przyszłości. Generalny remont i przebudowa Trasy Łazienkowskiej zbliża się wielkimi krokami. Najbliższy etap to przygotowania.

Warszawa, Trasa Łazienkowska. Generalny remont zbliża się wielkimi krokami

Już w poniedziałek, 19 czerwca, po godzinie 22 wyłączone zostaną pasy ruchu na obydwu wiaduktach. Autobusy miejskie nadal będą poruszały się wyznaczonymi buspasami. Reszta kierowców zostanie najbardziej dotknięta tą zmianą. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez kolejne dwa tygodnie. Jest to przygotowanie do generalnej przebudowy wiaduktu. Po tym czasie nastąpi powolna rozbiórka i odbudowa wiaduktów.

Jako pierwszy modernizowany będzie wiadukt znajdujący się po stronie północnej. Jego zamknięcie planowane jest w pierwszej połowie lipca. Zostanie wtedy wprowadzony dwukierunkowy ruch dla pojazdów indywidualnych na południowej jezdni al. Stanów Zjednoczonych — od Kanału Wystawowego do wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Wałem Miedzeszyńskim.Podczas przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ul. Bajońską i Paryską główną drogą objazdową będzie Trasa Siekierkowska. Aby ułatwić kierowcom zjeżdżającym z Trasy Siekierkowskiej włączanie się do ruchu, powstał dodatkowy pas wzdłuż jezdni Wału Miedzeszyńskiego w stronę centrum.

Modernizacja wiaduktów nad ul. Paryską i Bajońską jest kolejnym etapem przebudowy Trasy Łazienkowskiej. Dotychczas wyremontowany został most Łazienkowski, estakady na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim oraz wiadukt na Przyczółku Grochowskim. Do marca 2024 roku potrwa przebudowa dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola.

Sonda
czy uważasz ten remont za słuszny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany