Pilne!

Gigantyczny pożar hali w Wólce Kosowskiej. Kłęby czarnego dymu widać z centrum Warszawy [AKTUALIZACJA]

2023-09-02 19:16

Potężny pożar w Wólce Kosowskiej. W sobotę, 2 września, zapaliła się wielka hala z tekstyliami. Z żywiołem walczy kilkadzisiąt zastępów strażaków. Osoby przebywające w środku zostały ewakuowane. Kłęby czarnego dymu widać z wielu kilometrów. Trwa akcja gaśnicza. Strażakom jak do tej pory nie udało się opanować szalejącego żywiołu.

Wólka Kosowska. Pożar wielkiej hali targowej z tekstyliami

Pożar wybuchł w sobotnie popołudnie. Jak informuje obecny na miejscu reporter „Super Expressu” na miejsce cały czas dojeżdżają nowe siły strażaków. Ogień zajął sześć boksów z odzieżą. Na razie nie znamy szczegółów akcji.

- Wewnątrz hali handlowej pali się sześć boksów, głównie z tekstyliami. Ludzie tam przebywający ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Na miejsce skierowano 15 zastępów straży pożarnej - przekazał w rozmowie z portalem TVN Warszawa mł. bryg. Łukasz Darmofalski ze straży pożarnej w Piasecznie.

Jak informuje portal polsatnews.pl w akcji bierze udział 50 zastępów straży pożarnej.

Aktualizacja, godz. 18.00

Jak donosi nasz reporter, akcja gaśnicza wciąż trwa. Ogień w dalszym ciągu nie został opanowany. Na miejscu jest już 59 zastępów straży. W akcji bierze udział dron. Dym z pożaru jest widoczny m.in. z centrum Warszawy. 

Strażacy opanowali pożar

Po godzinie 19 nadeszły nowe informacje - Wciąż mamy ogień na tych 6 tys. metrów, ale on już się nie rozprzestrzenia. Mamy do dyspozycji dwa drony z kamerami termowizyjnymi, które z powietrza monitorują sytuację w hali, więc możemy precyzyjnie ustalić, gdzie jeszcze się pali - przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową Darmofalski. W zdarzeniu nikomu nie stała siękrzywda, ale straty materialne są ogromne.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem pożaru?