Gigantyczny pożar pod Warszawą. Płonie las. W akcji samolot gaśniczy. Strażacy lokalizują pożar

2021-04-11 15:07 Damian Ryndak
 Wielki pożar pod Warszawą. Brakuje sił i środków
Autor: TADEUSZ MRÓZ Wielki pożar pod Warszawą. Brakuje sił i środków

Płonie ogromny obszar lasu w okolicach Zielonki. Pożar jest bardzo poważny. Dym, który unosi się nad okolicą, zagraża kierowcom podróżującym trasą S8. Sytuacja jest bardzo poważna. Wiatr sprawia, że ogień szybko się rozprzestrzenia. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży. Pożar wciąż nie został zlokalizowany. W akcji bierze udział też samolot gaśniczy, który niewykluczone, że lada moment wystartuje, by ugasić żywioł.

Ogień pojawił się w niedziele po południu niedaleko trasy S8. Do akcji skierowanych zostało kilka zastępów straży. - W tej chwili na miejscu pracują strażacy i próbują zlokalizować ogień. Nie potrafię na tę chwilę oszacować jaki obszar płonie – tłumaczy nam st. bryg. Wiesław Drosio z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. Silny wiatr utrudnia pracę strażakom, bo ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia. - Ogień przenosi się błyskawicznie, a ponieważ jest sucho i wieje, pożar sam się napędza – dodaje strażak. Gesty dym, unosi się nad okolicą oraz trasą szybkiego ruchu S8 i utrudnia widoczność poruszającym się tam samochodom. Problem mieli też kierowcy poruszający się trasą wojewódzką 631. 

Po godz. 14 do akcji wkroczył samolot gaśniczy, by z powietrza ugasić szalejący żywioł. W chwili obecnej na miejscu działa 6 zastępów. Strażacy cały czas . sprawdzają  teren i dogaszają ściółkę oraz drzewa, które zostały nadpalone w wyniku pożaru.  Co spowodowało tak ogromny pożar? Najprawdopodobniej doszło do umyślnego podpalenia suchej ściółki. - Większość pożarów w tym okresie jest przyczyną podpaleń – poinformował nas Drosio. Świadkowie twierdza, że spłonął spory obszar lasu. Pożar był naprawdę wielki. Na szczęście w porę udało się go opanować- mówi nam świadek zdarzenia. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE