Gigantyczny tłum na Marszu Niepodległości. Podano pierwsze statystyki

2021-11-11 14:41
Ruszył Marsz Niepodległości
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Ruszył Marsz Niepodległości

Trwa Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie. Jak podają organizatorzy wydarzenia, bierze w nim udział ponad 100 tys. osób. Czoło marszu, który wyruszył z ronda Dmowskiego, kieruje się na błonia Stadionu Narodowego i jest już na moście Poniatowskiego. Na razie nie doszło do żadnych poważnych incydentów.

Na czele Marszu Niepodległości 2021 idą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych, którzy niosą dużą biało-czerwoną flagę. Uczestnicy zgromadzenia, które w ostatnich tygodnia wywoływało dużo kontrowersji, skandują hasła takie jak: "Niepodległość nie na sprzedaż", "Bóg, honor i ojczyzna" oraz "Duma, duma, narodowa duma".

Na niektórych balkonach w budynkach przy Alejach Jerozolimskich wywieszone są biało-czerwone flagi. Mieszkańcy tych lokali skandują hasła razem z uczestnikami marszu. W oknie jednego za mieszkań wisi tęczowa flaga.

W związku ze zgromadzeniem w centrum miasta należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Na objazdy kierowany jest szereg linii tramwajowych oraz autobusowych, m.in. te łączące Pragę i Śródmieście oraz przejeżdżające przez Trakt Królewski.

Marsz Niepodległości mimo początkowych niepewności przechodzi tradycyjną trasą z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Tam głos mają zabrać liderzy organizacji narodowych, m.in. prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Zabezpieczeniem zgromadzenia zajmuje się policja i Żandarmeria Wojskowa.

Sonda
Czy 11 listopada to radosne święto w Polsce?
Warszawa szykuje się na Marsz Niepodległości. Gigantyczne siły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE