Marsz Niepodległości 2021: TRASA. Którędy przejdzie marsz 11 listopada w Warszawie?

2021-11-11 12:28
Marsz Niepodległości 2021: TRASA. Którędy przejdzie marsz 11 listopada w Warszawie?
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Marsz Niepodległości 2021: TRASA. Którędy przejdzie marsz 11 listopada w Warszawie?

Marsz Niepodległości 2021 odbędzie się. Wszystko mimo sprzeciwu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz decyzji sądu. Jaką trasą przejdzie Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie? Po wielkiej awanturze okazuje się, że tą, co zwykle. Którędy przejdzie Marsz Niepodległości 2021? Jakimi ulicami będzie przebiegała trasa Marszu Niepodległości 2021?

Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie

Marsz Niepodległości 2021 odbędzie się pomimo rosnącej dnia na dzień liczby zakażonych koronawirusem oraz sprzeciwu stołecznych władz. Jak co roku, nie obyło się jednak bez problemów i kontrowersji związanych z wydarzeniem.

Prezydent Warszawy głośno sprzeciwił się organizacji Marszu Niepodległości 2021 przez stowarzyszenie Roberta Bąkiewicza. "Już w kwietniu złożyłem wniosek o likwidację stow. Marsz Niepodległości za łamanie prawa i sprzeniewierzenie się statutowi - poprzez publiczne promowanie totalitarnego ustroju państwa, nawoływanie do nienawiści, stosowanie gróźb czy znieważanie świętych symboli Polski Walczącej" - napisał Trzaskowski.

Niedługo potem na antenie TOK FM prezydent Warszawy stwierdził, że "święto narodowe powinno być organizowane przez państwo, rząd i prezydenta w sposób godny. Tak, żeby wszyscy mogli w nich uczestniczyć w sposób bezpieczny. PiS specjalnie oddaje to w ręce takich ludzi jak Bąkiewicz".

Dalej sprawy potoczyły się już lawinowo. 14 Kobiet z Mostu zgłosiło wydarzenie w terminie i na trasie identycznej, jak to organizowane co roku przez stowarzyszenie Roberta Bąkiewicza. Wówczas wojewoda mazowiecki przywrócił Marszowi Niepodległości status wydarzenia cyklicznego, przez co zyskał on pierwszeństwo nad innymi wydarzeniami.

Wtedy rozpoczęła się prawdziwa batalia o święto narodowe. Rafał Trzaskowski zaskarżył decyzję wojewody do sądu. Sędzia Andrzej Sterkowicz przychylił się do decyzji prezydenta stolicy. Wtedy Robert Bąkiewicz złożył zażalenie, ale na nic to się zdało. Kolejna instancja również podtrzymała decyzję. Do dyskusji włączył się również Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, ale poległ w boju z Sądem Najwyższym. 

Dzień przed planowanym przemarszem 14 Kobiet z Mostu ogłosiło, że ich manifestacja 11 listopada się nie odbędzie. Wszystko przez to, że Marsz Niepodległości 2021 organizowany przez Roberta Bąkiewicza będzie miał charakter państwowy

Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie - trasa

W związku z podjętą decyzja Marsz Niepodległości 2021 rozpocznie się o godz. 13 na rondzie Romana Dmowskiego. Następnie uczestnicy przemaszerują tradycyjną trasą. 

Trasa Marszu Niepodległości 2021 ma prowadzić Al. Jerozolimskimi, rondem Charlesa de Gaulle'a i mostem Księcia Józefa Poniatowskiego na błonia Stadionu PGE Narodowy.

Łącznie 11 listopada w Warszawie ma się odbyć ponad 20 przemarszów. Ich trasy zaznaczyliśmy na poniższej mapce. 

Święto Niepodległości 2021. Tak będzie świętować Warszawa [LISTA WYDARZEŃ]
Autor: SE Święto Niepodległości 2021. Tak będzie świętować Warszawa [LISTA WYDARZEŃ]
Sonda
Czy w Warszawie powinien odbyć się Marsz Niepodległości 2021?
Marsz niepodległości w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE