Marsz Niepodległości 2021. Pilna decyzja ratusza. Zrobią to na rondzie Dmowskiego

2021-11-04 15:37

Wielkie sterty kostki brukowej znikną z placu budowy na rondzie Dmowskiego. Informacje na ten temat przekazał stołeczny ratusz. Wszystko w związku z zapowiedziami organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Wykonawca budowy - na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich - ma zabezpieczyć wszystkie ruchome elementy. Firma Balzola wstrzyma się także z sadzeniem drzewek.

Wykonawca przebudowy ronda Dmowskiego, firma Balzola, przyspieszy prowadzenie prac. Wszystkie ruchome elementy mają zostać zabezpieczone lub usunięte z placu budowy. - Poleciliśmy wykonawcy uprzątnięcie ronda Dmowskiego. Mamy do czynienia z absurdalną sytuacją, gdy zgromadzenie, na którego organizację nie pozwoliły dwa sądy, zmusza nas do podejmowania takich kroków. W poniedziałek odbędzie się wizja lokalna z przedstawicielami policji. Dostosujemy się do wszystkich ewentualnych zaleceń – powiedział Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Przebudowa ronda zostanie czasowo wstrzymana. - Przerwa potrwa kilka dni. Jest to absurdalna sytuacja, jednak bezpieczeństwo warszawiaków jest dla nas najważniejsze. Wszystkie materiały budowlane zostaną zabrane – podkreśliła Monika Beuth-Lutyk ze stołecznego ratusza. I dodała: - Oczywiście nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć wszystkiego. Miasto pełne jest elementów małej architektury, które mogą posłużyć jako broń w rękach chuliganów. Ze swojej strony chcemy jednak dołożyć wszelkich starań, aby nie dopuścić do takiej sytuacji.

Marsz niepodległości w Warszawie

Przypomnijmy, że Marsz Niepodległości nie został w tym roku zalegalizowany. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" i jeden z liderów środowiska narodowców, zapowiedziała jednak, że marsz się odbędzie. Co roku podczas imprezy dochodzi do licznych incydentów, stąd obawy władz miasta i decyzja o zamknięciu budowy.

Sonda
Czy Marsz Niepodległości 2021 powinien się odbyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE