Marsz Niepodległości 2021. Miasto o bruku na rondzie Dmowskiego: "Stawianie sprawy na głowie"

2021-11-03 15:37

Czy mamy przerwać legalną budowę żeby się nastawiać na nielegalny marsz? - zapytał w rozmowie z PAP Mikołaj Pieńkos ze stołecznego ZDM. Chodzi o uprzątnięcie przed 11 listopada materiałów budowlanych z ronda Dmowskiego. O sprawie pisaliśmy już w Super Expressie. Mieszkańcy są zaniepokojeni: - Kostka brukowa to gotowa amunicja na Marsz Niepodległości! Trzeba to sprzątnąć - grzmieli w rozmowie z nami.

W centrum stolicy trwa przebudowa ronda Romana Dmowskiego. Plac, na którym zgromadzone są materiały budowlane jest ogrodzony przenośnym, metalowym płotem. Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że mimo negatywnej decyzji władz stolicy oraz sądu, to coroczne wydarzenie się odbędzie. 11 listopada o godzinie 13 demonstracja ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu PGE Narodowego.

- Czy mamy przerwać legalną budowę żeby się nastawiać na nielegalny marsz (…) Nie jesteśmy komórką odpowiedzialną za bezpieczeństwo, jest nią policja. Jeżeli policja wyda takie zalecenia, to oczywiście będziemy się do nich stosowali - powiedział Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

- Stawianie sprawy w ten sposób, że roboty trzeba przerywać, ponosić jakieś dodatkowe koszty zabezpieczania, wywożenie materiałów, tylko dla tego, że ktoś zapowiedział nielegalny marsz, jest trochę postawieniem sprawy na głowie - oznajmił.

Pieńkos zwrócił uwagę, że "oficjalnie nie ma zarejestrowanego zdarzenia (Marszu Niepodległości)". - Będziemy ściśle współpracować z policja, jeżeli będą wytyczne. Wykonawca też jest świadom, że pracuje w takim, a nie innym miejscu i się do tego przygotuje - zapewnił.

kostka brukowa na rondzie Dmowskiego będzie zagrożeniem dla Marszu Niepodległości 11 listopada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE