Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie będzie nielegalny?! Krytyczna decyzja sądu

2021-10-29 11:57
Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie będzie nielegalny?! Krytyczna decyzja sądu
Autor: Waldemar Skoczny / Super Express Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie będzie nielegalny?! Krytyczna decyzja sądu

Marsz Niepodległości 11.11.2021 w Warszawie będzie nielegalny! Sąd Apelacyjny w stolicy utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". Informację potwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Jeśli narodowcy zgromadzą się 11.11, będzie to zgromadzenie nielegalne - napisał Trzaskowski na Twitterze.

Marsz Niepodległości 2021 nielegalny?!

Decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości" Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w środę, uwzględniwszy tym samym odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie. Wojewoda i organizator Marszu Niepodległości 2021 złożyli zażalenia na decyzję tego sądu. W piątek Sąd Apelacyjny oddalił te zażalenia i tym samym utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego uchylającą rejestrację wydarzenia.

Informację potwierdził prezydent Warszawy. "Odrzucone obie skargi. Sąd podtrzymał decyzję niższej instancji i zasadność naszego zażalenia" - przekazał.

- Tzw. Marsz Niepodległości nie będzie miał w najbliższych latach statusu zgromadzenia cyklicznego. Sąd apelacyjny nie uwzględnił odwołania organizatorów i zgodził się z naszym rozumowaniem. Jeśli narodowcy zgromadzą się 11.11, będzie to zgromadzenie nielegalne. Na ulicach Warszawy nie ma miejsca na ekscesy narodowców, którzy znieważają święte symbole Polski Walczącej. Skandalem jest przyzwolenie PiS na zawłaszczenie naszego wspólnego narodowego święta przez skrajnie nacjonalistyczne siły i zwykłych chuliganów i zadymiarzy. Wstyd - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy dodał, że teraz pełna odpowiedzialność za niedopuszczenie do manifestacji i ekscesów jest po stronie policji.

Głos w sprawie zabrał już Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i założyciel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. - Kolejny kuriozalny wyrok sądu ws. #MarszNiepodległości. Wbrew oczywistym faktom i logice. Niewiele to zmienia ws. organizacji samego marszu. Poza zgromadzeniami cyklicznymi są jeszcze zwykle i spontaniczne. W Polsce jest póki co jeszcze demokracja a nie sędziokracja. Przejdziemy - zadeklarował we wpisie na Twitterze. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE