GRANATY i materiały WYBUCHOWE w ogródku! Mieszkańcy ewakuowani [GALERIA, WIDEO]

2020-02-21 12:20 IW
Zakopał arsenał w ogródku. Mieszkańcy ewakuowani
Autor: POLICJA Zakopał arsenał w ogródku. Mieszkańcy ewakuowani

Nalot antyterrorystów na jedną z otwockich posesji zakończył się odkryciem prawdziwego arsenału. Materiały wybuchowe, broń krótka i długa, amunicja. Potrzebni byli saperzy, którzy zdetonowali część nielegalnego magazynu na poligonie.

36-letni mieszkaniec Otwocka był na celowniku policji od dłuższego czasu. Gdy w końcu antyterroryści wpadli do jego domu, mieli co robić. Mężczyzna ukrywał na swojej posesji prawdziwy nielegalny magazyn broni. W kolejnych pomieszczeniach funkcjonariusze odkrywali rewolwery, karabiny maszynowe, i amunicję. 36-latek nie ograniczył się jednak tylko do tej „skromnej” kolekcji.

TYM dlierzy odzyskiwali długi!

Gdy policjanci dotarli na jego działkę w Józefowie, okazało się, że tam mężczyzna ma jeszcze większy skład nielegalnej broni. - Funkcjonariusze odkryli tam zakopany w ziemi arsenał, w postaci broni, amunicji, materiałów i urządzeń wybuchowych oraz granatów – wylicza nadkom. Daniel Niezdropa. Podczas policyjnej akcji w Józefowie, zostali ewakuowani, do specjalnie podstawionego autokaru, sąsiedzi 36-latka. 

Kradli TYLKO tę markę samochodów.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zabezpieczony arsenał będzie jeszcze poddawany ocenie biegłych. Policjanci podkreślają, że realizowane przez nich czynności wymagały wyjątkowej precyzji i zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko na miejscu ujawnienia opisywanych przedmiotów, ale również zadbania o to, aby mieszkańcy okolicznych posesji mogli czuć się bezpiecznie.

Akcja CBA w Wołominie.