Grożono mu śmiercią i próbowano wyłudzić 100 tysięcy złotych. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

i

Autor: Materiały prasowe / KSP Grożono mu śmiercią i próbowano wyłudzić 100 tysięcy złotych. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

Grożono mu śmiercią i próbowano wyłudzić 100 tysięcy złotych. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

2022-07-06 10:04

Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, które były podejrzane o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sprawcy najpierw grozili śmiercią pokrzywdzonemu przedsiębiorcy, a później zażądali 100 tysięcy złotych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zatrzymania podejrzanych z zorganizowanej grupy przestępczej

Sprawa miała swój początek jeszcze w styczniu bieżącego roku. Na terenie Warszawy zatrzymano wtedy trzech mężczyzn w wieku 74, 59 oraz 53 lat. Wszyscy byli podejrzani o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Zatrzymanie poprzedzone było szeregiem czynności operacyjnych, w trakcie których policjanci ustalili, że kilku mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej usiłuje wyłudzić od podwarszawskiego przedsiębiorcy pieniądze w kwocie 100 tys. złotych – przekazała podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Sprawcy mieli kontaktować się z pokrzywdzonym przedsiębiorcą, wielokrotnie grozili mu śmiercią oraz podpaleniem jego domu.

Policjanci zaplanowali zasadzkę, podczas której miało dojść do przekazania gotówki przez pokrzywdzonego. Sprawców udało się złapać na gorącym uczynku i wobec nich zastosowano tymczasowe aresztowanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zuchwała kradzież pod Siedlcami. Nocą ukradł rury z budowy autostrady

Zatrzymano kolejnych podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze

Funkcjonariusze nie przestali tylko na tych zatrzymanych, bowiem w trakcie kolejnych czynności ustalono, że mężczyźni działali wspólnie z dwoma mieszkańcami Siedlec. – Wnikliwa praca policjantów doprowadziła do wytypowania adresów, pod którymi podejrzani mogą przebywać. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach udali się w ustalone miejsca – dodała policjantka.

Zatrzymano dwóch kolejnych podejrzanych. Wobec zatrzymanego 63-latka zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, wobec drugiego mężczyzny, dozór policji.

Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zatrzymał się na czerwonym świetle i stracił 310 tys. złotych. Zuchwała kradzież przy al. Krakowskiej

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś, że Cię zabije?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE