Zatrzymali 34-latka za kradzież wózka paletowego. W jego mieszkaniu odkryli prawdziwe skarby

2022-01-18 13:53
Zatrzymali 34-latka za kradzież wózka paletowego. W jego mieszkaniu odkryli prawdziwe skarby
Autor: KRP VII – PRAGA POŁUDNIE, REMBERTÓW, WAWER, WESOŁA Zatrzymali 34-latka za kradzież wózka paletowego. W jego mieszkaniu odkryli prawdziwe skarby

Kryminalni z Wawra odwiedzili 34-latka podejrzanego o kradzież wózka paletowego wartego 2500 złotych. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi przecierali oczy ze zdumienia. Zabezpieczyli jeszcze m.in. cztery obrazy, a także perkusję, dwie gitary, trąbki, syntezator i zestaw głośników, których pochodzenia 34-latek nie umiał wyjaśnić. Funkcjonariusze podejrzewają, że one również pochodzą z kradzieży.

Policjanci kryminalni z Wawra pracowali nad sprawą kradzieży wózka paletowego. Jako sprawcę wytypowali 34-latka, którego niedługo później zatrzymali w miejscu zamieszkania. - Mężczyzna na widok policjantów od razu stwierdził, że spodziewał się ich wizyty i przyznał się do popełnienia przestępstwa - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak z wawerskiej policji.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 34-latka i odnaleźli różne rzeczy, których posiadania mężczyzna w żaden logiczny i sensowny sposób nie potrafił wyjaśnić. Były to: perkusja, dwie gitary, trąbki, syntezator, monitor oraz zestaw głośników i cztery obrazy.

- 34-latek zapytany skąd ma to wszystko, co chwilę wymyślał inną historię, a to czyje są to przedmioty lub kto mu je dał, ewentualnie kto je tu przechowuje, jednak bez konkretów i logicznego związku - wyjaśniła nadkom. Węgrzyniak.

Mundurowi podejrzewają, że znalezione przedmioty pochodzą z kradzieży. Zostały więc zabezpieczone. Policja opublikowała zdjęcia instrumentów i obrazów i zachęciła do przyjrzenia się im.

- W przypadku rozpoznania wśród nich rzeczy będących Państwa własnością, prosimy o kontakt z prowadzącym postępowanie policjantem pod nr tel. 47 72 323 12 – zaapelowała nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Póki co 34-latek usłyszał jedynie zarzut kradzieży wózka paletowego. Zdjęcia znalezionych u niego przedmiotów udostępniamy w poniższej galerii.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE