Zatrzymali 34-latka za kradzież wózka paletowego. W jego mieszkaniu odkryli prawdziwe skarby

i

Autor: KRP VII – PRAGA POŁUDNIE, REMBERTÓW, WAWER, WESOŁA Zatrzymali 34-latka za kradzież wózka paletowego. W jego mieszkaniu odkryli prawdziwe skarby

Zatrzymali 34-latka za kradzież wózka paletowego. W jego mieszkaniu odkryli prawdziwe skarby

2022-01-18 13:53

Kryminalni z Wawra odwiedzili 34-latka podejrzanego o kradzież wózka paletowego wartego 2500 złotych. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi przecierali oczy ze zdumienia. Zabezpieczyli jeszcze m.in. cztery obrazy, a także perkusję, dwie gitary, trąbki, syntezator i zestaw głośników, których pochodzenia 34-latek nie umiał wyjaśnić. Funkcjonariusze podejrzewają, że one również pochodzą z kradzieży.

Policjanci kryminalni z Wawra pracowali nad sprawą kradzieży wózka paletowego. Jako sprawcę wytypowali 34-latka, którego niedługo później zatrzymali w miejscu zamieszkania. - Mężczyzna na widok policjantów od razu stwierdził, że spodziewał się ich wizyty i przyznał się do popełnienia przestępstwa - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak z wawerskiej policji.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 34-latka i odnaleźli różne rzeczy, których posiadania mężczyzna w żaden logiczny i sensowny sposób nie potrafił wyjaśnić. Były to: perkusja, dwie gitary, trąbki, syntezator, monitor oraz zestaw głośników i cztery obrazy.

- 34-latek zapytany skąd ma to wszystko, co chwilę wymyślał inną historię, a to czyje są to przedmioty lub kto mu je dał, ewentualnie kto je tu przechowuje, jednak bez konkretów i logicznego związku - wyjaśniła nadkom. Węgrzyniak.

Mundurowi podejrzewają, że znalezione przedmioty pochodzą z kradzieży. Zostały więc zabezpieczone. Policja opublikowała zdjęcia instrumentów i obrazów i zachęciła do przyjrzenia się im.

- W przypadku rozpoznania wśród nich rzeczy będących Państwa własnością, prosimy o kontakt z prowadzącym postępowanie policjantem pod nr tel. 47 72 323 12 – zaapelowała nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Póki co 34-latek usłyszał jedynie zarzut kradzieży wózka paletowego. Zdjęcia znalezionych u niego przedmiotów udostępniamy w poniższej galerii.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie