Horror młodej kobiety z Warszawy. Były chłopak groził jej śmiercią. W pracy stało się coś strasznego

2021-02-23 8:49 ac
Horror młodej kobiety z Warszawy. Były chłopak groził jej śmiercią. W pracy stało się coś strasznego
Autor: Policja Warszawa

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 28-latka podejrzanego o grożenie śmiercią byłej partnerce, nękanie jej i wymuszanie pieniędzy - przekazała rzeczniczka wolskiej policji komisarz Marta Sulowska. Jak przekazała funkcjonariuszka, mundurowi otrzymali zgłoszenie, że do miejsca pracy pokrzywdzonej miał przyjść mężczyzna, który groził kobiecie od jakiegoś czasu.

28-latek nękał swoją byłą partnerkę, nachodził w pracy i wyzywał. Wielokrotnie wysyłał jej też smsy, w których groził śmiercią. Gdy była w pracy, wymuszał od niej pieniądze pod wpływem groźby - tłumaczy Sulowska. Kobieta nie wytrzymałą i poprosiła o pomoc policjantów. Oprawca został już zatrzymany.

Śledczy gromadzili materiał dowodowy. Mężczyzna był wcześniej karany i przebywał dwukrotnie w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko rodzinie i opiece. W styczniu 2019 roku opuścił więzienne mury - podała policjantka z Woli.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut stalkingu, gróźb karalnych i wymuszenia rozbójniczego w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może grozić do 10 lat więzienia.

Bajkowy klimat po śnieżycy w Warszawie