Horror na Woli. Pracownicy spadli z czwartego piętra. Winda budowlana zawisła na dwóch linach

i

Autor: Tadeusz Mróz Horror na Woli. Pracownicy spadli z czwartego piętra. Winda budowlana zawisła na dwóch linach

Horror na Woli w Warszawie. Pracownicy spadli z czwartego piętra. Winda budowlana zawisła na dwóch linach

2022-07-06 13:55

W środę, 6 lipca, w okolicach godziny 13 doszło do tragicznego zdarzenia na warszawskiej Woli. Podczas remontu jednego z budynków doszło do awarii windy budowlanej. Dwie liny, na których była utrzymywana, zerwały się. Pracownicy spadli z czwartego piętra na ziemię. Zostali przetransportowani do szpitala.

Mężczyźni runęli z czwartego piętra

Pierwsze informacje o tragicznym zdarzeniu przekazał nam dziennikarz „Super Expressu”, który pojawił się na miejscu.

Z budynku znajdującego się na al. Solidarności 94 zerwała się winda budowlana. Pracownicy, którzy przebywali w jej wnętrzu, spadli na ziemię. Na miejscu pracuje straż pożarna i policja. Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Policja będzie ustalać okoliczności tego zdarzenia, na razie nie wiadomo dlaczego z windy zerwały się dwie liny podtrzymujące ją na wysokości – przekazał dziennikarz.

Informacje potwierdziła w rozmowie z nami Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. – Dostaliśmy informacje o zdarzeniu przy al. Solidarności 94. Na terenie budowy dwóch mężczyzn miało spaść z wysokości. Mieli zostać zabrani do szpitala – przekazała krótko policjantka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Autobus runął z mostu. Oni byli pierwsi na miejscu katastrofy

Winda zawisła na dwóch linach. Groziła upadkiem

Szersze wiadomości otrzymaliśmy od st. asp. Bogdana Smotera z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. – Zgłoszenie wpłynęło do nas w okolicach godziny 12:50. 2 osoby zostały zabrane do szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że w windzie budowlanej, która wisiała przy budynku na al. Solidarności 94, zerwały się dwie lewe liny. Pracownicy spadli na ziemię. Jeden z nich trafił do szpitala na ul. Barską, drugi do Szpitala Bielańskiego – przekazał strażak.

Jak udało nam się ustalić, strażacy próbują ściągnąć windę na dół. Nadal zagraża mieszkańcom i przechodniom, może zerwać się w każdym momencie.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek pod Warszawą. Motocyklista runął na ziemię po zderzeniu z autem

Strażacy wyciągnęli śmigłowiec, który runął do Wisły
Sonda
Boisz się dużych wysokości?

Centra handlowe do zamknięcia?

Posłuchaj i dowiedz się więcej.

Listen to "Centra handlowe znikną z polskich miast? Co pojawi się w ich miejscu?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE