Horror w szpitalu Bródnowskim! Epidemia koronawirusa zaatakowała placówkę!

2020-03-28 16:43 DAR, dryndak@se.com.pl
Odświeżony Szpital Bródnowski. Zmiany na dwóch oddziałach!
Autor: Aleksandra Galant Odświeżony Szpital Bródnowski. Zmiany na dwóch oddziałach!

W szpitalu na Kondratowicza szaleje epidemia. Koronawirusem zarażonych jest tam już blisko 18 osób. Chorzy pacjenci w pośpiechu wywożeni są z placówki do innych szpitali zakaźnych. Dwa oddziały zostały zamknięte do odkażenia.

Zaczęło się od lekarza pracującego na oddziale chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Chwile potem na tym samym oddziale zaraziło się 3 pacjentów. Na oddziale chorób wewnętrznych, kardiologii i nadciśnienia tętniczego zakażona została pielęgniarka, lekarz i 4 pacjentów. Niestety na tę chwilę jest już blisko 18 osób. Jak się okazuje przyczyną takiej sytuacji były błędne decyzje osób zarządzających. Personel szpitala wraz z lekarzem wysłano normalnie do pracy bez żadnych środków zabezpieczających. Nie podjęto też żadnej decyzji o izolacji pacjentów mających kontakt z zakażonym lekarzem. Szpital wydał oświadczenie w tej sprawie.

ZOBACZ NASZ MATERIAŁ Płonie dom rodzinny w Ursusie! Dwie osoby wyniesione z budynku

- Od dnia 20.03.2020r. pozostaje ograniczony dostęp do Oddziału "Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii”. W związku z dodatnimi wynikami badań otrzymanymi 27.03.20r. Po godzinie 17.30, przekazaliśmy 18 pacjentów z zakażeniem COVID 19 do szpitali o statusie zakaźnych lub posiadających tego typu oddział. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami część personelu pozostaje na kwarantannie. 2 pacjentów, którzy nie wymagają dalszej hospitalizacji pozostanie w kwarantannie domowej pod nadzorem stosownych służb. Obecnie w Oddziale nie ma ani jednego pacjenta, a wszystkie pomieszczenia oraz ciągi komunikacyjne

CZYTAJ O CZYM PISZEMY W Warszawie kwarantanna potrwa godzinę krócej! Sprawdź dlaczego!

przygotowywane są do dezynfekcji. Wszystkie podjęte działania mają na celu przygotowanie Oddziału "Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii” do ponownego otwarcia. Wszystkie decyzje są i będą wdrażane w ścisłej współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. O terminie otwarcia poinformujemy niezwłocznie po otrzymaniu zgody – informuje szpital. Ponadto od dnia 24.03.2020r. do odwołania pozostaje ograniczony dostęp do Oddziału "Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego”. Wszystkie wyniki badań pobranych od pacjentów i personelu, otrzymane 27.03.20r. są ujemne. Po konsultacji z Sanepidem badania zostaną powtórzone dla uzyskania pewności, iż nie ma kolejnych zakażeń. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami część personelu oddziału pozostaje na kwarantannie. Informujemy również, iż wszystkie pozostałe wyniki badań otrzymane do dziś do godziny 13.00 są ujemne. Oznacza to, iż nie mamy w tej chwili na terenie szpitala żadnego pacjenta ani pracownika z potwierdzonym wynikiem dodatnim badania w kierunku zakażenia COVID 19. Jesteśmy świadomi jak bardzo potrzebna jest dalsza kontrola sytuacji dlatego w ramach całego szpitala będą prowadzone badania prewencyjne w kierunku zakażenia COVID 19. O otrzymywanych wynikach będziemy informować regularnie - informuje szpital.

NAPISALIŚMY O TYM Czy Warszawie GROZI głód? Odpowiedź słynnego JASNOWIDZA może zaskoczyć!