gwałt na 13-latce

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express, Shutterstock gwałt na 13-latce

Gwałt w stolicy

Koszmar na Ursynowie. Nieprzytomna 13-latka znaleziona w krzakach. Burmistrz reaguje

2022-07-19 11:44

Przerażające informacje dotarły do nas z Ursynowa. Nieletnia dziewczynka została znaleziona w krzakach przy ul. Nowoursynowskiej, była nieprzytomna, najprawdopodobniej wcześniej odurzona alkoholem. Nie miała na sobie bielizny. Lekarze stwierdzili, że została wykorzystana seksualnie. Sprawcą prawdopodobnie był jej 18-letni znajomy...

Gwałt na Ursynowie

Śledczy z Ursynowa ustalają możliwy przebieg wydarzeń z 15 czerwca, o których dopiero teraz zrobiło się głośno. W połowie czerwca w przydrożnych zaroślach leżała bezradna 13-letnia dziewczynka. Gdy została znaleziona, była półnaga i półprzytomna. Została zgwałcona? – To delikatna sprawa. Trwa postępowanie. Kierując się jednak dobrem małoletniej pokrzywdzonej, nie mogę przybliżyć okoliczności tej sprawy – przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wiadomo, że śledczy zatrzymali już sprawcę. Postawiono mu zarzuty seksualnego wykorzystania małoletniej osoby przy jej bezradności lub niepoczytalności.

Przeczytaj również: Znów gwałt w Bolcie w Warszawie. Angelika z okna auta widziała swój balkon

Według nieoficjalnych ustaleń "Super Expressu" 13-latka najpierw była w okolicy placu zabaw przy Bażantarni, później spotkała 18-latka, który miał być jej znajomym. Najprawdopodobniej albo razem pili alkohol, albo mężczyzna dosypał młodziutkiej znajomej czegoś do jej napoju tak, że 13-latkę zamroczyło. Została zgwałcona i porzucona w okolicy ul. Nowoursynowskiej, ponad kilometr od placu zabaw.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał, że mężczyzna podejrzany o gwałt na Ukraince ma trafić do aresztu

Winny brak monitoringu?

Być może do horroru by nie doszło, gdyby okolica była monitorowana. 22 czerwca władze Ursynowa wystąpiły do miejskiego Biura Bezpieczeństwa o zainstalowanie kamer monitoringu w rejonie placów zabaw w Parku przy Bażantarni. – Prośba była podyktowana licznymi dewastacjami oraz chuligańskimi wybrykami na placach zabaw – wyjaśnia rzecznik urzędu dzielnicy Ursynów Kamila Terpiał. Wówczas urzędnicy nie wiedzieli jeszcze o wykorzystanej 13-latce. – Podpisałem właśnie pismo z wnioskiem do policji i straży miejskiej o zwiększenie patroli w tym rejonie Ursynowa – mówi nam burmistrz Robert Kempa.

Sonda
Jaka powinna być w Polsce kara za gwałt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają