Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja opublikowała listy gończe i wizerunki poszukiwanych

i

Autor: POLICJA Policja opublikowała wizerunek poszukiwanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja opublikowała listy gończe i wizerunki poszukiwanych

2022-05-23 18:37

Dwóch podejrzanych o krwawe morderstwo na Nowym Świecie jest poszukiwanych na podstawie listów gończych! Łukasz Goławski oraz Sebastian Włodarczyk - obaj to mieszkańcy Warszawy - od ponad dwóch tygodni ukrywają się przed organami ścigania. – Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie tymczasowe aresztowanie – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz. 23 maja policja udostępniła wizerunek poszukiwanych.

Na wniosek prokuratury zastosowano tymczasowe aresztowanie wobec dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Mężczyźni – Łukasz Goławski oraz Sebastian Włodarczyk – są poszukiwani na podstawie listów gończych.

– Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie – przekazał 20 maja w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano listy gończe

Również w piątek, 20 maja, usłyszeliśmy, że sprawcy, dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże cały czas „ukrywają się przed organami ścigania”.

– Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy – dodała prokurator Skrzyniarz.

23 maja policja udostępniła wizerunek podejrzanych i ujawniła ich nazwiska.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja opublikowała listy gończe i wizerunki poszukiwanych

i

Autor: POLICJA Policja opublikowała wizerunek poszukiwanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie                      

Przypominamy, że do krwawego morderstwa doszło między 7 a 8 maja. Do sklepu na Nowym Świecie w środku nocy wszedł ranny mężczyzna, który krwawił, miał kilka kłutych ran. Początkowo nieoficjalnie słyszeliśmy, że do szarpaniny i ataku nożem doszło na tyłach Nowego Światu na terenie tzw. pawilonów. Monitoring i nagrania świadków pokazały jednak, że Maciej H. został pobity i dźgnięty na samym Nowym Świecie, w bramie , nieopodal sklepu, do którego poszedł po ratunek. Na miejsce wezwano policję oraz służby ratunkowe, jednak pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

Najpierw stronie śródmiejskiej policji opublikowano zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem 29-letniego Macieja. Po dwóch tygodniach dwóch mężczyzn jest ściganych listami gończymi. Obaj napastnicy - jak udało się nam dowiedzieć - to mieszkańcy Warszawy.

ZOBACZ RÓWNIEŻBędą pilne zmiany po zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie? Rafał Trzaskowski zabrał głos

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Czy polska policja nadużywa siły?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki