Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja opublikowała listy gończe i wizerunki poszukiwanych

2022-05-23 18:37
Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja opublikowała listy gończe i wizerunki poszukiwanych
Autor: POLICJA Policja opublikowała wizerunek poszukiwanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Dwóch podejrzanych o krwawe morderstwo na Nowym Świecie jest poszukiwanych na podstawie listów gończych! Łukasz Goławski oraz Sebastian Włodarczyk - obaj to mieszkańcy Warszawy - od ponad dwóch tygodni ukrywają się przed organami ścigania. – Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie tymczasowe aresztowanie – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz. 23 maja policja udostępniła wizerunek poszukiwanych.

Na wniosek prokuratury zastosowano tymczasowe aresztowanie wobec dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Mężczyźni – Łukasz Goławski oraz Sebastian Włodarczyk – są poszukiwani na podstawie listów gończych.

– Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie – przekazał 20 maja w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano listy gończe

Również w piątek, 20 maja, usłyszeliśmy, że sprawcy, dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże cały czas „ukrywają się przed organami ścigania”.

– Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy – dodała prokurator Skrzyniarz.

23 maja policja udostępniła wizerunek podejrzanych i ujawniła ich nazwiska.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja opublikowała listy gończe i wizerunki poszukiwanych
Autor: POLICJA Policja opublikowała wizerunek poszukiwanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie                      

Przypominamy, że do krwawego morderstwa doszło między 7 a 8 maja. Do sklepu na Nowym Świecie w środku nocy wszedł ranny mężczyzna, który krwawił, miał kilka kłutych ran. Początkowo nieoficjalnie słyszeliśmy, że do szarpaniny i ataku nożem doszło na tyłach Nowego Światu na terenie tzw. pawilonów. Monitoring i nagrania świadków pokazały jednak, że Maciej H. został pobity i dźgnięty na samym Nowym Świecie, w bramie , nieopodal sklepu, do którego poszedł po ratunek. Na miejsce wezwano policję oraz służby ratunkowe, jednak pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

Najpierw stronie śródmiejskiej policji opublikowano zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem 29-letniego Macieja. Po dwóch tygodniach dwóch mężczyzn jest ściganych listami gończymi. Obaj napastnicy - jak udało się nam dowiedzieć - to mieszkańcy Warszawy.

ZOBACZ RÓWNIEŻBędą pilne zmiany po zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie? Rafał Trzaskowski zabrał głos

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Czy polska policja nadużywa siły?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE