Ile pieniędzy warszawiacy wydają na prezenty świąteczne? Statystyki przyprawiają nas o zawrót głowy!

i

Autor: PEXELS.COM Ile pieniędzy warszawiacy wydają na prezenty świąteczne? Statystyki przyprawiają nas o zawrót głowy!

ŚWIĘTA ZA PASEM

Ile pieniędzy warszawiacy wydają na prezenty świąteczne? Statystyki przyprawią was o zawrót głowy!

2022-12-19 14:01

Śnieg za oknem, rodzinna atmosfera, pyszne jedzenie i oczywiście one – prezenty. Czy tak wyobrażasz sobie Święta Bożego Narodzenia? Nie da się ukryć, że upominki odgrywają w tym szczególnym czasie bardzo ważną rolę. Jak się okazuje, z okazji świąt, aż 83,7 proc. osób wręcza prezenty! Okazuje się też, że Warszawa zajmuje trzecie miejsce w rankingu na najdroższe prezenty!

Warszawa. Ile warszawiacy wydają na prezenty świąteczne?

Jak wynika z raportu przedstawionego przez zespół analityczny Super Prezenty wynika, że w Warszawie tylko 5,5 proc. badanych wyda na prezenty nie więcej niż 100 złotych. Większość mieszkańców sięgnie głębiej do portfela i na paczki dla najbliższych wyda nawet do 1000 złotych.

Warszawa zajmuje trzecie miejsce w rankingu „Ile kosztował najdroższy prezent, który kupiłeś/aś? Ranking miast, w których najwięcej mieszkańców wydało powyżej 2000 złotych”. Jak się okazuje, warszawiacy są bardzo hojnymi ludźmi. Niemal 20 proc. mieszkańców na prezenty dla najbliższych wyda ponad 2000 złotych! Jednak… potwierdza się również teza, że wraz z wiekiem Polacy są skłonni wydawać więcej na prezenty.

Najwyższy odsetek osób, które wydały na najdroższy prezent więcej niż 2000 złotych stanowią osoby w wieku powyżej 65 lat. Z kolei najmniejszy wśród osób najmłodszych. Wśród nich tylko 9,80% wydało na upominki więcej niż 2000 złotych.

Jak reagujemy na niechciane prezenty?

Z przeprowadzonego badania wynika, że Polacy nie są szczerzy! W tym wypadku ta nieszczerość wynika jednak z dobrych intencji – po prostu nie chcemy zranić czyichś uczuć. Prawdopodobnie właśnie dlatego aż 75,7 proc. ankietowanych udaje, że nietrafiony prezent im się podoba!

Jedynie 5,1 proc. respondentów wybiera szczerą postawę i mówi wprost, że prezent jest nietrafiony. Pozostałe 19,2 proc. ankietowanych sprzedaje lub wymienia upominek, jeżeli tylko ma taką możliwość.

Sonda
Macie już gotowe prezenty na święta?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany