Ilu uczestników na Marszu Niepodległości 2022 w Warszawie? Statystyki

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Ilu uczestników na Marszu Niepodległości 2022 w Warszawie? Statystyki

11 listopada

Ilu uczestników na Marszu Niepodległości 2022 w Warszawie? Statystyki

2022-11-11 13:51

W piątek, 11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości 2022. Ilu uczestników wzięło udział w Marszu Niepodległości i w obchodach 11 listopada? Na te pytania w najbliższych godzinach odpowiedzą organizatorzy marszu, stołeczny ratusz i policja. W ubiegłym roku według różnych szacunków - ulicami stolicy przeszło w Marszu Niepodległości od kilkudziesięciu do nawet 150 tys. osób.

Ilu osób na Marszu Niepodległości 2022? Statystyki

Ile osób wzięło udział w Marszu Niepodległości 2022? Ilu uczestników pojawiło się na ulicach Warszawy 11 listopada? Te pytania zadają sobie obserwatorzy, którzy będą przyglądać się Marszu Niepodległości. Ten wystartuje chwilę po godz. 14 z ronda Dmowskiego. Trasa będzie podobna, jak ta, w poprzednich latach. Dalej w kierunku Mostu Poniatowskiego, następnie na Wał Miedzeszyński, skąd po kilkuset metrach manifestujący skręcą w prawo i wejdą na Błonia Stadionu Narodowego. Wydarzenie to organizowane jest przez Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości", na którego czele stoi pochodzący z Pruszkowa Robert Bąkiewicz. W tym roku, Marsz Niepodległości przejdzie ulicami stolicy pod hasłem "Silny Naród, Wielka Polska".

Ile osób wzięło udział w Marszu Niepodległości 2022? Czekamy na statystyki, które po marszu poda policja oraz organizatorzy. W ubiegłym roku w Marszu Niepodległości 2021 wzięło udział od kilkudziesięciu tysięcy do nawet 150 tys. uczestników - podawali organizatorzy. Choć dane były sprzeczne, na ulicach było widać tłumy. 

ZOBACZ RELACJĘ: Marsz Niepodległości 2022. Tłumy zbierają się w centrum [RELACJA NA ŻYWO]

Kilka minut po godz. 15 Robert Bąkiewicz przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych pierwsze wstępne ustalenia dotyczące frekwencji na tegorocznym Marszu Niepodległości. "Według naszych wstępnych szacunków w #MarszNiepodległości uczestniczy znów niemal 100 000 Polaków!" - napisał na Twitterze.

Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie. Relacja z wydarzenia
Warszawa przed Marszem Niepodległości 2022. Po ulicach wala się niezabezpieczona kostka brukowa
Nasi Partnerzy polecają