Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie. Relacja na żywo

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie. Relacja na żywo

11 listopada

Marsz Niepodległości 2022. "W marszu wzięło udział 100 tys. osób" [ZAPIS RELACJI]

2022-11-11 16:34

Marsz Niepodległości 2022 przejdzie 11 listopada ulicami Warszawy. W tym roku uczestnicy wydarzenia przemaszerują pod hasłem "Silny Naród, wilka Polska". Czy w tym roku Marsz Niepodległości przebiegnie spokojnie jak rok wcześniej? A może dojdzie do walk, jak w 2020 roku? Organizatorzy wydarzenia nie wykluczają bowiem prowokacji. Marsz Niepodległości 2022 RELACJA NA ŻYWO.

Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie

W piątek, 11 listopada, o godz. 14 na rondzie Dmowskiego rozpocznie się Marsz Niepodległości 2022. W tym roku uczestnicy przemaszerują ulicami Warszawy pod hasłem "Silny Naród, Wielka Polska". Marsz Niepodległości przejdzie Al. Jerozolimskimi do ronda De'Gaulle'a, a następnie mostem Poniatowskiego, z którego uczestnicy zejdą na błonia Stadionu Narodowego.

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie rzesza policjantów. Organizatorzy nie wykluczają bowiem prowokacji podczas marszu. Rzecznik Policji insp. Mariusz Ciarka w rozmowie z Polska Agencją Prasową zaznaczył, że służby biorą pod uwagę różnego rodzaju scenariusze, łącznie z zakłócaniem porządku, prowokacjami czy też atakami terrorystycznymi. "Wiemy, że w tłumie kilkudziesięciu tysięcy ludzi o takie prowokacje nie jest ciężko i ten tłum, Ci ludzie, mogą różne zareagować. Na to wszystko jesteśmy przygotowani" - stwierdził.

Jako redakcja "Super Expressu" na bieżąco będziemy informowali o tym, co dzieje się na trasie marszu. Szczegóły w poniższej RELACJI NA ŻYWO.

Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie. Relacja z wydarzenia
Sonda
Czy planujesz wybrać się w tym roku na Marsz Niepodległości?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany