IMGW bije na alarm. Gigantyczny upał w Warszawie! Tak gorąco dawno nie było!

i

Autor: Pixabay IMGW bije na alarm. Gigantyczny upał w Warszawie! Tak gorąco dawno nie było!

IMGW bije na alarm. Gigantyczny upał w Warszawie! Tak gorąco dawno nie było!

2021-07-08 7:23

Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla Warszawy. Powodem są tropikalne upały, które dotarły do stolicy. Temperatura w ciągu dnia ma osiągnąć od 28°C do 31°C.

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydał ostrzeżenie drugiego, w trzystopniowej skali, ostrzeżenie dla Warszawy. Powodem pomarańczowego alertu są potężne upały, które dotarły do stolicy. W ciągu dnia termometry będą wskazywać od 28°C do 31°C. Wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i dzieci. Lekarze przestrzegają, by osoby te pozostały w domu lub unikały przebywania w pełnym słońcu. Każdy z nas powinien też pamiętać, by mieć przy sobie coś do picia.

IMGW Warszawa: Prognoza pogody, 8.07.2021

IMGW wydał ostrzeżenie dla Warszawy.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień wynosić będzie od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy wahać się będzie od 17°C do 20°C - informuje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do 9 lipca (piątek) do godziny 18:00.

Pogoda na dziś: Warszawa, 8 lipca

Choć termometry będą wskazywać maksymalnie 31°C, to temperatura odczuwalna może wynosić nawet 33°C. Południowo-wschodni wiatr wiał będzie z prędkością 22 kilometry na godzinę, w porywach osiągając maksymalną prędkość sięgającą 45 km/h.

Ciśnienie w ciągu dnia wynosić będzie 1019 hPa.

Biomet będzie niekorzystny.

W nocy mogą wystąpić burze.

Zobacz koniecznie: Pogrzeb ofiar wypadku w Elżbietowie. Zrozpaczony tłum pożegnał małą Zosię i jej mamę Małgorzatę [ZAPIS RELACJI]

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE