Tropikalne upały i gwałtowne burze w Warszawie! Przerażające prognozy IMGW

2021-06-21 7:40
Nadciąga pogodowa masakra! Będzie tak gorąco, że stopnieje asfalt. IMGW wydał ostrzeżenia
Autor: Pixabay Nadciąga pogodowa masakra! Będzie tak gorąco, że stopnieje asfalt. IMGW wydał ostrzeżenia

Najbliższe dni w Warszawie, według meteorologów, będą upalne. Wszyscy ci, którzy czekają na ochłodę, muszą uzbroić się w cierpliwość. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia. Są one związane z upałami, które nadal nie odpuszczają. Przeczytaj prognozę pogody na najbliższy tydzień (21-25.06.2021) dla Warszawy i okolic.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla Warszawy i okolic. Powodem jest bardzo wysoka temperatura, która może zagrażać zdrowiu i życiu. Upały są szczególnie niebezpiecznie dla dzieci i osób starszych. Wychodząc z domu należy pamiętać o nakryciu głowy, oraz zabraniu ze sobą czegoś do picia. Specjaliści przestrzegają przed przebywaniem na pełnym słońcu  sugerują, by czas na świeżym powietrzy spędzać w cieniu. Upały, które dotarły do Polski będą się utrzymywać jeszcze w najbliższych dniach. W Warszawie nieznaczne ochłodzenie prognozowane jest w piątek. Wraz z upałami przyjdzie nam się zmierzyć z ulewami i gwałtownymi burzami. Szczegółową prognozę pogody znajdziesz poniżej.

Zobacz koniecznie: Jasnowidz Jackowski mówi jakie będzie lato 2021! Przerażająca przepowiednia

IMGW wydało ostrzeżenia dla Warszawy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Warszawy. Obowiązuje ono od 21.06.2021 od godziny 13:00 do wtorku, 22.06.2021, do godziny 20:00.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień wynosić będzie od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy wynosić będzie od 16°C do 19°C - informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej).

W poniedziałek, 21.06.2021, mogą wystąpić też burze z gradem, informuje IMGW.

W prognozach ostrzeżeń IMGW na najbliższe dni dla Warszawy zamieszczono informację, że ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązywać będą także od wtorku do środy (upały).

Do końca tygodnia będą obowiązywały także ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane z powodu burz z gradem.

Przeczytaj: Mały Januszek otarł się o śmierć. Rura wessała jego nogę na basenie! "Totalny bajzel" - grzmią internauci

Prognoza pogody, poniedziałek, 21.06.2021. Warszawa

W poniedziałek, 21 czerwca, temperatura w Warszawie wynosić będzie 30°C. Temperatura odczuwalna wynosić będzie 29°C. W nocy spadnie do 18°C.

Południowo-wschodni wiatr wiał będzie z prędkością 19 kilometrów na godzinę, w porywach osiągając maksymalną prędkość sięgającą 40 kh/h. Ciśnienie w ciągu dnia wynosić będzie 1010hPa. Biomet będzie niekorzystny.

Prognoza pogody, wtorek, 22.06.2021. Warszawa

We wtorek, 22.06.2021, w Warszawie temperatura w ciągu dnia wynosić będzie 31°C. Temperatura odczuwalna wynosić będzie 32°C. W nocy spadnie do 19°C. W ciągu dnia prognozowane są intensywne opady deszczu oraz gwałtowne burze.

Południowo-zachodni wiatr wiał będzie z prędkością sięgającą 21 km/h, w porywach osiągając maksymalną prędkość sięgającą 45 km/h.

Ciśnienie w ciągu dnia wynosić będzie 1010 hPa. Biomet będzie niekorzystny.

Zobacz koniecznie: Gdzie w Warszawie i okolicach są parki wodne i jeziora? Co robić w upał? [Lista miejsc]

Prognoza pogody, środa, 23.06.2021. Warszawa

23 czerwca, środa, będzie upalna. Termometry w ciągu dnia wskazywać będą 32°C. W ciągu dnia będzie padał ulewny deszcz. Ciśnienie wynosić będzie 1013 hPa. Biomet będzie niekorzystny.

Prognoza pogody, czwartek, 24.06.2021. Warszawa

W czwartek, 24.06.2021, temperatura w Warszawie wynosić będzie 28°C. Temperatura odczuwalna wynosić będzie 29°C. W nocy spadnie do 15°C. W ciągu dnia prognozowane są intensywne opady deszczu i burze.

Prognoza pogody, piątek, 25.06.2021. Warszawa

Znaczne ochłodzenie, na które czeka wiele osób, nastąpi w piątek. Termometry będą wskazywać 24°C, a temperatura odczuwalna wynosić będzie 25°C. W nocy spadnie do 18°C. Ciśnienie w ciągu dnia wynosić będzie 1016 hPa, biomet będzie niekorzystny. W ciągu dnia prognozowane są opady deszczu.

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE