Gigantyczne kolejki po chwilę ochłody. Żar leje się z nieba, a dystans społeczny to fikcja

2021-06-20 19:53
Kolejka, tłum
Autor: Pixabay Żar leje się z nieba, a ludzie stoją w gigantycznej kolejce na basen. W takim upale nikt nie myśli o dystansie społecznym.

Tropikalne upały od kilku dni dokuczają Polakom. Ludzie szukają ochłody wszędzie, gdzie tylko to możliwe. Najpopularniejszymi miejscami w te upalne dni są plaże miejskie, jeziora i baseny. W warszawskim Powsinie na wejście na basen trzeba czekać nawet godzinę. Przed wejściem na obiekt tworzą się gigantyczne kolejki. Stoi w nich nawet ponad 100 osób. Tłum lgnie na basen, ale prawie nikt nie przestrzega dystansu społecznego.

Kiedy tylko w Polsce robi się upalnie, ludzie tłumnie ruszają w kierunku plaż miejskich, jezior lub basenów. Mieszkańcy miast pragną znaleźć ochłodę nad wodą, ale nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. Na plaże i baseny idą tłumy. Tak było m.in. na terenie basenu w warszawskim Powsinie. Kolejki są tak duże, że czekać na wejście trzeba nawet godzinę.

Dawno nie stałam w tak długo i w tak długiej w kolejce. Staliśmy całą godzinę w tym upale, żeby tylko móc wejść wreszcie na basen. Nie pamiętam takich kolejek w tym miejscu. Dobrze, że mieliśmy zapas wody – opisują całą sytuację mieszkańcy w rozmowie z dziennikarzami money.pl.

Mieszkańcy korzystający z basenu w Powsinie zwracają uwagę, że ludzie nie zwracają uwagi na zachowywanie zasad bezpieczeństwa. Prawie nikt nie przestrzega dystansu społecznego. Wszyscy jak najszybciej chcą schłodzić się w wodzie.

Na samym basenie, zgodnie z obostrzeniami, może w tym samym czasie przebywać 400 osób. Na obiekt prowadzą dwie kolejki. W pierwszej osoby, które chcą zakupić bilet wstępu na basen. W drugiej wszyscy, którzy już taki bilet posiadają, ale czekają jeszcze na możliwość wejścia na obiekt.

Upał w starych tramwajach. Wciąż bardzo dużo jeździ ich po stolicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE