Miasto chce zamontować siatkę ochronną na kładce prowadzącej do Wisły

i

Autor: Google Street View/Pixabay.com/manfredrichter Miasto chce zamontować siatkę ochronną na kładce prowadzącej do Wisły

Imprezowicze rzucają butelkami na jezdnię Wisłostrady. Miasto reaguje [AUDIO]

2018-05-14 10:23

Zniknął zakaz picia na bulwarach i pojawiły się problemy... imprezowicze rzucają butelkami na jezdnię Wisłostrady. Rada miasta proponuje montaż specjalnej siatki na kładce dla pieszych przy Moście Poniatowskiego. Ma to uchronić kierowców przed ewentualnym niebezpieczeństwem. Tematem zajął się nasz reporter Paweł Mytlewski.

- Dochodzi do takich sytuacji, które zagrażają ruchowi drogowemu. Ludzie zrzucają butelki i puszki z kładki, w związku z czym taka siatka byłaby pewnego rodzaju rozwiązaniem, które zapobiegałoby tego typu sytuacjom - mówi Piotr Mazurek, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy warszawskiej radzie miasta.

Warszawscy radni chcą skierować na miejsce dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. Radny PiS-u Oskar Hejka idzie krok dalej i proponuje miastu montaż stałego posterunku policji na Bulwarach. - Może w jakimś takim ładnym kontenerze, żebyśmy nie budowali tam komisariatu stałego, ale taki tymczasowy, przynajmniej w miesiącach, w których Bulwary są najczęściej odwiedzane przez mieszkańców - sugeruje.

>>> Policjanci uratowali mężczyznę, który skoczył do rzeki

Radni miasta chcą również doświetlenia bulwarów na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Mostu Łazienkowskiego.​ Więcej w całej rozmowie Pawła Mytlewskiego z Piotrem Mazurkiem:

Czytaj też: Doszczętnie spłonęły cztery mieszkania. Pomóż pogorzelcom z Kochanowskiego 31

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE