Jak ominąć tunel Południowej Obwodnicy Warszawy?

i

Autor: Artur Hojny

Jak ominąć tunel Południowej Obwodnicy Warszawy? Urzędnicy: „To nie nasza sprawa”

2020-12-28 18:53

Od wtorku kierowcy jeżdżą nowym 15-kilometrowym odcinkiem Południowej Obwodnicy Warszawy. Jadąc od strony Lublina dojeżdżają do węzła Przyczółkowa i dalej wjeżdżają w ulice Wilanowa ponieważ trasa się urywa przez niedokończony tunel pod Ursynowem. Dziennikarze "Super Expressu" sprawdzili jak kierowcy radzą sobie z objazdem.

Odkąd było wiadomo, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zdąży ukończyć tunelu pod Ursynowem, ale chce otworzyć resztę gotowej już Południowej Obwodnicy Warszawy, władze Warszawy obawiali się, że samochody zjeżdżające z trasy zaleją ulice miasta. Ostatecznie udało się wynegocjować zakaz wjazdu pojazdom powyżej 3,5 tony na POW do czasu aż drogowcy skończą tunel. Dziennikarze "Super Expressu" postanowili sprawdzić jak kierowcy respektują przepisy i czy rzeczywiście powstają gigantyczne korki na Wilanowie. O dziwo w okolicy węzła Przyczółkowa nie tworzą się duże zatory, a ciężarówki nie wjeżdżają na trasę. Korki na ulicy Przyczółkowej były zawsze. Okazało się jednak, że powstał nowy problem, z którym kierowcy zostali zostawieni sami sobie... jak ominąć budowany tunel i dostać się z powrotem na trasę S2? Na miejscu nie ma żadnego oznakowania!

Południowa Obwodnica Warszawy jak trasa MARZEŃ. Zobacz niezwykłe zdjęcia i FILM z przejazdu!

Czy Południowa Obwodnica Warszawy jest już otwarta? Jaką trasą można przejechać? [ZDJĘCIA]

- To nie leży w gestii miasta. My od początku alarmowaliśmy GDDKiA o możliwych problemach z ruchem, który będzie wjeżdżał z POW w ulice Warszawy – wyjaśniła rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Zatem to samo pytanie zadaliśmy Generalnej Dyrekcji...- Naszym zadaniem było ukończenie robót i przystosowanie drogi do ruchu. Ingerowanie w oznakowanie na terenie Warszawy nie należy do naszych kompetencji – odbiła pałeczkę rzeczniczka GDDKiA Małgorzata Tarnowska. W ostateczności spytaliśmy, o potencjalny objazd tunelu również Zarząd Dróg Miejskich. - To sprawa dla GDDKiA – Odpowiedział stanowczo rzecznik Jakub Dybalski.

To już pewne! Fotoradary na Poniatowskim na wiosnę! Drogowcy rozstrzygnęli przetarg

Krótko mówiąc „to nie nasza sprawa” mówią wszyscy urzędnicy. Jak zatem ominąć tunel? „Super Express podpowiada! Wytyczyliśmy dwie potencjalne trasy: Przyczółkowa-Korbońskiego-Relaksowa-Wąwozowa-Stryjeńskich-Płaskowickiej-Puławska-wjazd na S2 w kier. Poznania lub Przyczółkowa-Aleja Wilanowska-Dolina Służewiecka-Puławska-wjazd na S2 w kier. Poznania. 

Chciał ukraść 24 litry alkoholu 24 grudnia. W wózku były też inne fanty [ZDJĘCIE]

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE