Tir utknął na torach na Pradze

i

Autor: Tadeusz Mróz Tir utknął na torach na Pradze

Jak on to zrobił?! Próbował tirem jechać po torach

2021-02-04 9:20

Jak do tego doszło?! Chwila zagapienia na drodze i można wpakować się w nie lada tarapaty. Przekonał się o tym kierowca TIR-a, który przez pomyłkę zamiast na jezdnie wjechał na… tory tramwajowe. Ruch został wstrzymany, a on sam musiał czekać na ratunek ze strony strażaków.

TIR zablokował tory

Skupienie na drodze jest niezbędne do bezpiecznej jazdy. Wystarczy chwila nieuwagi, by wpakować się w tarapaty. W środę po godz. 22 do straży pożarnej wpłynęło nietypowe zawiadomienie. Kierowca TIR-a zaklinował się na torach tramwajowych! Jak on to zrobił? W rozmowie z "Super Expressem" st. kpt. Michał Konopka z PSP w Warszawie wyjaśnił, że kierowca na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Ratuszowej pomylił zjazdy. Zamiast na jezdnię, wjechał na tory, na których zawisł! Kierowca nie miał możliwości samodzielnie zjechać z torów. Pozostało mu jedynie czekać na pomoc strażaków.

Utrudnienia w ruchu

Na miejsce natychmiast udała się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. Strażacy użyli wyciągarki hydraulicznej i pomogli nieszczęsnemu kierowcy wydostać się z zasadzki, w którą wpadł. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych. Problemy mieli jedynie podróżujący tramwajami linii 6, 20 i 28. Z powodu przejazdu zablokowanego w dwóch kierunkach, tramwaje musiały zmienić swoje trasy.

Pod stadem jeleni załamał się lód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany