Biskup Nycz zasłabł na mszy

i

Autor: ARCHIDIECEZJA WARSZAWSKA/ YOUTUBE Biskup Nycz zasłabł na mszy

Kardynał Nycz w szpitalu. Znamy nowe fakty o stanie jego zdrowia. Właśnie przekazano szczegóły

2021-04-06 16:52

Kardynał Kazimierz Nycz nadal przebywa w szpitalu. Archidiecezja Warszawska podała właśnie nowe informacje dotyczące stanu zdrowia duchownego. Już wiadomo, co było przyczyną nagłego omdlenia metropolity warszawskiego. Przypominamy, że kardynał zasłabł podczas odprawiania mszy świętej w Archikatedrze Warszawskiej w Wielki Czwartek.

Kardynał Kazimierz Nycz od czwartku przebywa w szpitalu MSWiA w Warszawie. Metropolita warszawski zasłabł podczas sprawowania mszy świętej w Wielki Czwartek. Całe zdarzenie uchwyciła kamera. Na nagraniu widać, jak ogromny trud sprawiało duchownemu przejście wokół ołtarza oraz wypowiadanie słów do wiernych. W pewnym momencie jego stan zdrowia nagle się pogorszył. Kardynał przy pomocy innych kapłanów musiał usiąść. Mszy świętej jednak nie przerwano. Kontynuował ją biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Z kolei kardynał Nycz został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne.

We wtorek po południu Archidiecezja Warszawska wydała nowy komunikat, w którym ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej, poinformował o stanie zdrowia metropolity warszawskiego. "Poprawia się stan kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu. Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem" – przekazał duchowny.

Jak się okazało, przyczyna nagłego pogorszenia się samopoczucia kardynała, była poważna. "Kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego. Obecnie jest rehabilitowany, proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego" - poinformował ks. Przemysław Śliwiński.

Archidiecezja Warszawska prosi wszystkich wiernych o modlitwę za szybki powrót do zdrowia kardynała Nycza. "Najbliżsi współpracownicy proszą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił naszego Pasterza. Szczególnie prosimy o modlitwę w parafiach, wspólnotach i rodzinach" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE