Ostatnie kontrole urzędników

Kiedy otwarcie metra na Bródnie? Czy nastąpi to w sobotę, 24 września?

2022-09-20 11:18

Kiedy otwarcie metra na Bródnie? Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą czekać w niepewności do ostatniej chwili. I choć pojawia się nieoficjalna data, sobota, 24 września, to nic nie jest pewne. Wciąż nie ma bowiem części pozwoleń na użytkowanie czterokilometrowego odcinka. 

Czy metro na Targówku ruszy w sobotę?

Miejscy urzędnicy wciąż zapewniają, że nowym odcinkiem metra na Targówku pojedziemy jeszcze we wrześniu. Nieoficjalnie spekuluje się o sobocie, 24 września, gdy w dzielnicy będzie odbywał się piknik. – Chcemy, by warszawianki i warszawiacy jak najszybciej zaczęli korzystać z nowych stacji – mówił na początku września prezydent Rafał Trzaskowski, oprowadzając po stacjach Kondratowicza, Zacisze i Bródno. Ale nadal nie ma wszystkich niezbędnych zgód, które musi wydać wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Bardzo możliwe, że dojdzie do takiej samej sytuacji, którą obserwowaliśmy 30 czerwca na Bemowie, gdzie do końca nie było wiadomo, czy uda się otworzyć kolejne stacje.

Obejrzyj również materiał Mateusza Nadworskiego o popękanych ścianach domów stojących przy budowie metra:

Popękane ściany domów nad nowym odcinkiem metra. Mieszkańcy Zacisza chcą odszkodowania

Brakowało dokumentów. Teraz czekamy na kontrole

– Inspektor budowlany zobowiązał inwestora do uzupełnienia dokumentów w przypadku dwóch stacji i wentylatorni – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego. Urzędnicy dostarczyli już wymagane dokumenty. – Są  już zrobione uzupełnienia dokumentacji. Stacja C20 (Kondratowicza – red.) uzyskała pozwolenie. Czekamy teraz na kontrolę w terenie, którą – mamy nadzieję – przejdziemy pozytywnie. To da nam możliwość wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie, czyli ostatnią rzecz przed otwarciem nowych stacji – tłumaczy Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gülermak, budującej metro. Czy nieoficjalną biurokratyczną wojenkę uda się więc zakończyć w sobotę? – 24 września jest na pewno datą realną, ale nie oficjalną – podsumował Sawicki.

Nowe stacje metra na Targówku

Na północno-wschodnim odcinku metra powstały trzy stacje: Zacisze – pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, Kondratowicza – przy skrzyżowaniu ul. Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno – przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i Rembielińskiej. Przystanki są już gotowe. Odbyły się również jazdy testowe pociągów. Budowa pochłonęła prawie 3,6 mld zł.

Sonda
Czy często korzystasz z metra?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany