Kim jest Marcin Borkoś Borkowski? Znany ratownik miał poważny wypadek

i

Autor: archiwum prywatne (1), TADEUSZ MRÓZ (2) Kim jest Marcin "Borkoś" Borkowski? Znany ratownik miał poważny wypadek

Kim jest Marcin "Borkoś" Borkowski? Znany ratownik miał poważny wypadek

2021-10-14 8:42

Znany warszawski ratownik medyczny Marcin „Borkoś” Borkowski uległ w środę bardzo poważnemu wypadkowi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przeszedł wieczorem operację w szpitalu przy ul. Szaserów. Jego stan jest poważny, lecz stabilny. „Świat polskiego ratownictwa wstrzymał oddech” - czytamy na portalu remiza.pl. Kim jest Marcin "Borkoś" Borkowski?

Marcin "Borkoś" Borkowski, to ratownik medyczny, który z pasji pomagania ludziom uczynił swój życiowy cel. Jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, jego kanał na serwisie youtube.com śledzi ponad 160 tys. osób. Zamieszcza na nich filmy z akcji ratunkowych, w których bierze udział. Wszystko w celu propagowania zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Wszystko ma na celu popularyzację wiedzy o ratownictwie medycznym.

„Borkoś” często udziela się w mediach, swoją wiedzą chętnie dzieląc się z widzami i słuchaczami. Jest mistrzem Europy w ratownictwie medycznym, swoje umiejętności w niesieniu pomocy szlifuje od blisko 30 lat. Niestety, w dniu swojego święta uległ bardzo poważnemu wypadkowi.

„Świat polskiego ratownictwa wstrzymał oddech”

13 października jest dorocznym świętem ratownictwa medycznego. Niestety, w tym roku zakończyło się ono bardzo gorzką informacją o wypadku znanego i lubianego medyka. Marcin Borkoś Borkowski zderzył się swoim motoambulansem o godzinie 17:00 z samochodem osobowym. Do wypadku doszło na ul. Radzymińskiej. Według nieoficjalnych informacji, jego stan jest ciężki i pozostaje w śpiączce.

Zobacz poniższą galerię zdjęć. Przybliżamy w niej działalność "Borkosia" - najbardziej znanego ratownika medycznego w stolicy. 

Sonda
Czy ratownicy medyczni powinni więcej zarabiać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają