Kim jest Patryk D., kierowca porsche, który zabił inwalidę na Marszałkowskiej?

2021-07-21 12:32

Nie milkną echa po koszmarnym wypadku, do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Kierujący białym porsche wyprzedzał inne auto, znacznie przekroczył prędkość i potrącił przechodzącego w niedozwolonym miejscu, niepełnosprawnego. Za kierownicą luksusowego auta siedział Patryk D., którego niektóre media nazwały "patoinfluencerem". Kim jest młody pasjonat motoryzacji, który zasłynął swoimi filmami na TikToku?

Wypadek na Marszałkowskiej. Kim jest Patryk D.?

Patryk D., który siedział za kierownicą luksusowego białego porsche zasłynął w sieci już kilka miesięcy temu. Na swoich profilach na Instagramie i TikToku często chwalił się sportowymi samochodami i tym, że lubi szybką jazdę. Jak podało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, na jednym z filmów Patryk D. chwalił się jazdą z prędkością 310 kilometrów na godzinę. Na profilu patoinfluencera na TikToku widać, że D. lubił imprezowe życie, ubierał się w drogie ubrania, pił luksusowy alkohol warty fortunę. Nie stronił od imprez i towarzyskiego życia, ale przede wszystkim lubił sportowe samochody. Kilka dni przed wypadkiem umieścił w sieci film, na którym polewa drogim szampanem swoje białe porsche.

Patryk D. miał też profile w innych mediach społecznościowych, ale po wypadku wszystkie zmieniły status na prywatne. Jego luksusowe życie możesz zobaczyć w poniższej galerii:

Wypadek na Marszałkowskiej. Prokuratura stawia zarzuty

Śledztwo ws. wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa Śródmieście-Północ w Warszawie. Podejrzany o spowodowanie tego wypadku Patryk D. po zdarzeniu został badany alkomatem i narkotestem, pobrano mu także krew do badań toksykologicznych. Wyniki dwóch pierwszych testów dały wynik negatywny, mężczyzna został zwolniony do domu. Jednak w poniedziałek, na polecenie prokuratora, Patryk D. został zatrzymany pod zarzutem spowodowania śmiertelnego wypadku w centrum stolicy.

- Materiał dowodowy zgromadzony już na obecnym etapie postępowania umożliwił sformułowanie zarzutów wobec Patryka D., kierującego pojazdem marki porsche - powiedziała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prok. Skrzyniarz podała, że z aktualnych ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany naruszył dwie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania, jak również poruszania się z prędkością zapewniającą zapanowanie nad pojazdem. Do potrącenia pieszego doszło poza przejściem dla pieszych, w miejscu niedozwolonym. Ale poruszający się z prawidłową prędkością inny kierowca zatrzymał się i ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Kierujący porsche Patryk D. wyprzedził ten samochód i uderzył w poruszającego się o kulach mężczyznę, który zginął na miejscu. Tożsamość ofiary nie została jeszcze ustalona.

- Patryk D. usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej w postaci mefedronu, ujawnionego podczas przeszukania mieszkania - podała prok. Skrzyniarz. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia na tym etapie postępowania.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE