Kobieta zdewastowała pokój w hostelu. Mogło dojść do gigantycznego pożaru!

i

Autor: POLICJA/MATERIAŁY PRASOWE; GOOGLE MAP Kobieta zdewastowała pokój w hostelu. Mogło dojść do gigantycznego pożaru!

Kobieta zdewastowała pokój w hostelu. Mogło dojść do gigantycznego pożaru!

2022-03-18 12:00

Stołeczni policjanci zatrzymali kobietę, która zdewastowała pokój w hostelu przy ul. Skrzetuskiego w Warszawie. 43-latka miała podpalić łóżko, szafkę oraz wybić szyby w drzwiach wejściowych. Podejrzana uciekła z miejsca zdarzenia. Jednak jej ucieczka do innej dzielnicy nie spowodowała, że policja przestała się interesować tą sprawą...

Sytuacja miała miejsce przy ul. Skrzetuskiego w jednym z hosteli. Jeszcze w poprzednim roku, 15 sierpnia, 43-latka dopuściła się zniszczenia jednego z pokojów w hostelu. Okazało się, że kobieta uwielbiała od czasu do czasu wynajmować pokoje, w których później urządzała spotkania towarzyskie przy alkoholu z udziałem znajomych z jej środowiska. Czasami nie potrafiła kontrolować swojego zachowania i zdarzało jej się dewastować pokoje, w których imprezowała.

– Tym razem kobieta była podejrzana o umyślne podpalenie łóżka i szafki nocnej oraz wybicie szyby w drzwiach wejściowych do pokoju, który wynajęła przy ul. Skrzetuskiego na warszawskim Mokotowie. Po zdemolowaniu pokoju kobieta wymknęła się z niego i zniknęła. Właściciel hostelu złożył zawiadomienie o uszkodzeniach wynoszących około 2300 złotych – poinformował „Super Express” podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Gorzów Wielkopolski: Grozili porwaniem dziecka i podpaleniem firmy

Mokotowscy śledczy zajęli się sprawą. Ustalili dane personalne kobiety podejrzanej o dokonanie zniszczeń oraz ostatnie jej miejsce pobytu. Policjanci ustalili, że kobieta prowadzi migracyjny tryb życia i nie posiada stałego miejsca zameldowania. – Zostały wszczęte za nią poszukiwania – dodał Koniuszy.

9 marca o godzinie 14.15 stołeczni policjanci patrolujący rejon przy ul. Brzeskiej na warszawskiej Pradze-Południe zauważyli kobietę, która zareagowała nerwowa na ich widok. Funkcjonariusze postanowili ją wylegitymować.

– W trakcie okazało się, że jest poszukiwana przez mokotowskich funkcjonariuszy. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Następnego dnia odebrali ją operacyjni z mokotowskiego wydziału prowadzącego dochodzenie i przekazali w ręce śledczych – skwitował rzecznik prasowy mokotowskiej policji.

43-latka usłyszała zarzuty. O jej losie zadecyduje sąd. Najbliższe 5 lat może spędzić za więziennymi kratami.

Sonda
Czy wynajmowałeś kiedyś mieszkanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE