Leciała krew i kebaby! Wielka awantura i szarpanina na środku ulicy w Warszawie [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-06-17 9:04
Leciała krew i kebaby. Starcie w centrum Warszawy przy furgonetce antyaborcyjnej
Autor: Marcin Wziontek/SE Leciała krew i kebaby. Starcie w centrum Warszawy przy furgonetce antyaborcyjnej

Furgonetki antyaborcyjne powoli wpisują się w codzienny obraz Warszawy. Jednak tym razem jedna z nich wzbudziła wyjątkowo dużo emocji. Grupa młodych aktywistek postanowiła zablokować przejazd, siadając na jezdni, tuż przed maską busa z drastycznymi zdjęciami i hasłami. Po chwili do sprzeczki dołączył pewien starszy mężczyzna z kebabem. Doszło do szarpaniny. Polała się krew.

To było wyjątkowo emocjonujące popołudnie dla aktywistek, które postanowiły zablokować po godzinie 18 przejazd furgonetce antyaborcyjnej jadącej ulicą Świętokrzyską. Kilka młodych kobiet usiadło na jezdni, tuż przed maską busa oblepionego zdjęciami przedstawiającymi martwe płody. - Wyszliśmy z auta i poprosiliśmy, żeby nic nam nie malowały, nie niszczyły. Po chwili przyjechał pan na rowerze, który kopnął jedną z uczestniczek blokady i nazwał je j*banymi p*dałami – opowiedział "Super Expressowi" wolontariusz fundacji Pro Prawo do Życia, który jechał w antyaborcyjnej furgonetce.

Kopniak rowerzysty spowodował lawinę niefortunnych zdarzeń. - Nagle podbiegło czterech napastników, którzy zaczęli tego pana szarpać, a wręcz bić. Jeden z nich uderzył rowerzystę na tyle mocno w twarz, że stracił on przytomność i jak rażony piorunem upadł na chodnik – dodał wolontariusz.

Mężczyzna doznał urazu tyłu głowy. Na chodnik polała się krew. Jak się jednak potem okazało nie był to jedyny wątek tej awantury. - Zdenerwowany mężczyzna zanim został pobity, rzucił w siedzące na asfalcie kobiety końcówką swojego kebaba – powiedział kierowca furgonetki antyaborcyjnej.

Starszy rowerzysta został opatrzony przez wezwany na miejsce zespół pogotowia. Odzyskał przytomność i jak gdyby nigdy nic wsiadł na swój rower i ruszył w dalszą podróż. Do męskiej awantury momentalnie przyjechały cztery załogi policjantów. Na skrzyżowaniu zaroiło się od funkcjonariuszy. Całe zajście powodowało duże utrudnienia w ruchu. Radiowozy, karetka oraz furgonetka antyaborcyjna blokowały jeden pas ruchu.

Szarpanina na Świętokrzyskiej. Kobiety obrzucone kebabem. Ranni i krew na bruku!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE