Drogowcy zwężą al. Jerozolimskie! Decyzja w ZDM już zapadła, zaraz postawią barierki

2022-02-09 13:32
Drogowcy zwężą al. Jerozolimskie! Decyzja w ZDM już zapadła, zaraz postawią barierki
Autor: Tomasz Radzik / Super Express Drogowcy zwężą al. Jerozolimskie! Decyzja w ZDM już zapadła, zaraz postawią barierki

10 lutego rozpocznie się kolejny etap prac na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy. Zarząd Dróg Miejskich przekazał, że roboty przeniosą się na pasy wzdłuż torowiska tramwajowego. Kierowcy mogą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w poruszaniu się po Alejach Jerozolimskich, bo jezdnia znów zostanie zwężona. Warto uzbroić się w cierpliwość.

- W czwartek, 10 lutego, wykonawca prac na rondzie R. Dmowskiego zmieni organizację ruchu w ciągu Al. Jerozolimskich. Sprzęt i roboty przeniosą się na pasy wzdłuż torowiska tramwajowego - czytamy w komunikacie stołecznego ratuszaW tym etapie prace przeniosą się w rejon przystanków tramwajowych znajdujących się przy Alejach Jerozolimskich, a to oznacza kolejne zwężenia. - Drogowcy wyłączą z ruchu skrajne lewe pasy jezdni Al. Jerozolimskich pomiędzy ul. Kruczą a Poznańską. Dojeżdżający do ronda będą mieli do dyspozycji dwa pasy, ale przed samym skrzyżowaniem będzie już szerzej. Z dwóch pasów będzie można jechać prosto, a ze skrajnych skręcić w każdym kierunku - czytamy dalej.

Podczas tego etapu zwężony zostanie wlot ul. Poznańskiej, chodnik wzdłuż hotelu Polonia - do 3 metrów szerokości w Al. Jerozolimskich oraz 1,8 metra na ul. Poznańskiej.

Kolejne remonty w centrum Warszawy! Na kierowców czekają utrudnienia
Autor: ROBERT ZALWESKI, SUPER EXPRESS / FACEBOOK, INFOULICE WARSZAWA Kolejne remonty w centrum Warszawy! Na kierowców czekają utrudnienia

Urzędnicy przekonują mieszkańców, że zmiany na rondzie Dmowskiego głównie dostrzegą piesi i rowerzyści. To dla nich zostaną wyznaczone cztery naziemne przejścia z azylami i przejazdy rowerowe między jezdniami przez ul. Marszałkowską oraz Al. Jerozolimskie.

Dzięki tym zmianom osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy i opiekunowie z maluchami w wózkach wygodnie i bezpiecznie przedostaną się na drugą stronę jezdni, a pasażerowie nie będą musieli schodzić do podziemi, by wydostać się z przystanku. Miejsce to stanie się bardziej dostępne niż obecnie. Wszystkie przejścia dla pieszych poprowadzą na przedłużone i poszerzone przystanki tramwajowe. Wejście na perony ułatwią pasażerom łagodne rampy. Ze względu na liczne sklepy i punkty usługowe, dotychczasowe przejście podziemne będzie nadal funkcjonować - poinformował ratusz.

Centrum Warszawy jak centrum Nowego Jorku? Zobacz wizualizacje w poniższej galerii: 

Remont Trasy Łazienkowskiej. Drogowcy zamknęli rondo Sedlaczka
Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE