Kombatanci obronili swoją przychodnię. Weterani byli na sesji Rady Warszawy

2019-11-08 12:37 MD, MN
 Kombatanci obronili przychodnię
Autor: Tomasz Radzik Kombatanci obronili przychodnię

Brak dostatecznej informacji ze strony ratusza zmobilizował grupę warszawskich weteranów do pojawienia się na czwartkowej sesji rady miasta. Kombatanci byli zaniepokojeni przyszłością przychodni przy ul. Litewskiej, w której leczą się od lat. Zażądali od urzędników jasnych deklaracji i te deklaracje padły.

Jak pisaliśmy w „Super Expressie”, wokół przychodni, którą kombatanci uznają za "swoją" narosło ostatnio mnóstwo spekulacji. Pojawiły się informacje, że lecznica przestanie od nowego roku przyjmować pacjentów, bo nie uzyskała finansowania z ratusza. Kombatanci mogą odetchnąć z ulgą.

- Przychodnia przy ulicy Litewskiej nie zostanie zlikwidowana – zapewnił wczoraj zastępca dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej Paweł Chęciński. Podkreślił, że bohaterowie wojenni będą mogli liczyć na lekarza, który przyjdzie do ich domu, oraz na przyjęcie bez kolejki w Szpitalu Praskim.

- Jestem oburzony rozpuszczaniem kłamstw dotyczących opieki medycznej nad Powstańcami. Warszawa zwiększa zakres pomocy lekarskiej dla nich, zwłaszcza osób w najtrudniejszej sytuacji zdrowotnej. Straszenie, że nie będą mogli korzystać z przychodni, to obrzydliwość – stwierdził wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIDEO: Policyjna akcja pasy.