Konkurs na imię dla samczyka alpaki rozstrzygnięty! Syn Tofika będzie się nazywał Nugat

i

Autor: PIXABAY.COM Konkurs na imię dla samczyka alpaki rozstrzygnięty! Syn Tofika będzie się nazywał Nugat

ZOO W WARSZAWIE

Konkurs na imię dla samczyka alpaki rozstrzygnięty! Wiemy jak będzie się nazywał syn Tofika!

2022-08-04 21:05

Jego mamą jest Guanita, a tatą Tofik. Warszawskie ZOO ogłosiło konkurs na imię dla samczyka alpaki, który w pierwszych dniach lipca przyszedł na świat w stołecznym ogrodzie zoologicznym. W czwartek konkurs został rozstrzygnięty. – Bardzo Wam dziękujemy za udział w zabawie i każdy oddany głos – czytamy w mediach społecznościowych ogrodu.

Samczyk alpaki urodził się w warszawskim ZOO

Spośród 600 zaproponowanych imion dla małej alpaki, opiekunowie wybrali 4, z których dwa najładniejsze wybrali warszawiacy. Były to imiona Nugat i Nacho. W przeprowadzonej ankiecie głosujący wybrali imię Nugat.

Nugat takie imię wybraliście dla naszego samczyka alpaki! Nugat wygrał, uzyskując 65 proc. waszych głosów, a Nacho zdobył ich 35 proc. – napisał w mediach społecznościowych stołeczny ogród zoologiczny.

Bardzo Wam dziękujemy za udział w zabawie i każdy oddany głos – dodał.

ZOBACZ TEŻ: „Biegaj Tusinka radośnie za Tęczowym Mostem”. W warszawskim zoo odeszła 18-letnia tygrysica

Jak zaznaczył ogród zoologiczny, Nugat rzeczywiście jest słodki i uroczy. – Poza tym do syna Tofika imię to pasuje idealnie – dodał.

Stołeczne zoo zaproponowało również, żeby internauci wybrali imię dla młodszej, przyrodniej siostry Nugata.

Alpaki należą do rzędu ssaków parzystokopytnych, rodziny wielbłądowatych. Pochodzą z Ameryki Południowej i nie występują w stanie dzikim. Hoduje się je w Andach. Alpaki są mniejsze od lam, osiągają 128–151 cm długości, przy wysokości w kłębie 80–100 cm i masie ciała 55–85 kg. Hodowane są na mięso i w celu pozyskania wełny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawskie ZOO ogłosiło kolejną zbiórkę. Podpowiadamy, jak można pomóc ukraińskim zwierzętom

Ciekawostką jest to, że alpaki mają trzy żołądki oraz trzy powieki. Trzecia powieka, tzw. migotka, porusza się w poziomie, od spojówki na zewnątrz oka. Oprócz trzeciej powieki, alpaki mają w obu gałkach ocznych poziome przesłony, na górze i na dole oka, wyglądające jak grzebień. Pełni on funkcję ochronną oka przed silnym działaniem wysokogórskiego słońca. Jeśli nasłonecznienie jest bardzo silne, grzebień górny i dolny łączą się ze sobą.

Dzięki łagodnemu usposobieniu alpaki świetnie wykorzystuje się do terapii tzw. alpakoterapią.

W łódzkim zoo urodziła się panda mała
Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki