Czy będzie jeszcze drożej?

Kosmiczne ceny kawalerek w Warszawie. W innych dużych miastach wcale nie jest lepiej!

2024-04-15 14:42

Ceny mieszkań w Warszawie szybują w górę i nic nie wskazuje na to, by miały zacząć spadać. Coraz mniej osób marzy już o kilkupokojowym lokalu. Ci, których jeszcze stać na kupno własnego kąta, skłaniają się ku kawalerkom. Tu jednak też nie ma dobrych wieści. W stolicy za metr trzeba już płacić po 20 tysięcy złotych. W innych miastach wcale nie jest lepiej. Czy spirala cenowa kiedyś się zatrzyma?

Kosmiczne ceny kawalerek w Warszawie. W innych dużych miasatch wcale nie jest lepiej!

Własne mieszkanie w Warszawie od zawsze było bardzo pożądanym nabytkiem. Jednak z roku na rok ceny rosną tak szybko, że coraz więcej osób może jedynie pomarzyć o swoim lokum. Sporo kupujących szuka przez to mieszkań o małej powierzchni. Jednak ceny za metr kwadratowy sprawiają, że nawet kupno kawalerki może przyprawić o ból głowy.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego mieszkania tak drożeją i stają się nieosiągalne dla wielu ludzi. Głównym problemem jest to, że po prostu za mało się ich buduje. Drugim jest fakt, że nowe mieszkania wykupują ci, których na to stać. Z reguły zwykły obywatel, których chce mieć własny kąt, przegrywa ten wyścig z rentierami.

Nie tylko nowe mieszkania są drogie. Te z rynku wtórnego też kosztują już krocie. Za niewielki lokal w bloku z PRL-u trzeba słono płacić. Jak wyglądają ceny kawalerek w Warszawie, a jak w innych miastach? Zapraszamy do poniższej galerii.

Budujesz dom, odbierasz mieszkanie? Sprawdź, czy znasz najpopularniejsze przesądy budowlane.

Pytanie 1 z 13
Ten przedmiot zakopany w fundamentach uchroni je przed wilgocią, a dzieci przed chorobą.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki