Oskarżony o gwałt ksiądz Sebastian stanie przed sądem. Wielki Skandal w Łosicach

i

Autor: Andrzej Woźniak/Super Express Oskarżony o gwałt ksiądz Sebastian stanie przed sądem. Wielki Skandal w Łosicach

Znamy datę rozprawy

Ksiądz Sebastian stanie przed sądem. Zmusił parafiankę do seksu!? Wielki skandal w Łosicach

Powraca sprawa księdza Sebastiana M. (32 l.), który pełnił posługę w parafii św. Zygmunta Króla w Łosicach. Przyjmując święcenia kapłańskie, wybrał drogę czystości. Jak się okazuje, długo jednak w tej czystości nie wytrwał i teraz stanie przed sądem oskarżony o odrażający czyn. Ks. Sebastian usłyszał zarzuty kilkukrotnego doprowadzenia młodej kobiety do seksu i do poddania się innym czynnościom seksualnym.

Łosice na Mazowszu. Ksiądz Sebastian M. zgwałcił parafiankę?!

Skandal z księdzem Sebastianem M. w roli głównej odbił się głośnym echem w mediach. Na początku lutego informowaliśmy o zatrzymaniu duchownego i jego tymczasowym aresztowaniu. Duchowny oskarżony jest o o odrażające czyny.

Ks. Sebastian od 2017 roku pełnił posługę duszpasterską w parafii św. Zygmunta w Łosicach. Mimo że już w czerwcu 2018 roku przeniesiono go na studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, zdołał sobie zaskarbić sympatię wielu wiernych. Nie mogli oni uwierzyć, że lubiany przez nich duszpasterz mógł dopuścić się gwałtu na kobiecie z parafii w Drelowie, w której służył wcześniej! - Nie wierzę, że Sebastian dopuścił się gwałtu - mówiła nam jedna z parafianek ocierając łzy.

A jednak. Prokuratura w Siedlcach nie ma co do tego żadnych wątpliwości. - Dowody zebrane w toku postępowania prowadzonego przez prokuraturę dostarczyły podstaw do przedstawienia księdzu Sebastianowi M. zarzutu kilkukrotnego doprowadzenia młodej kobiety do obcowania płciowego i do poddania się innym czynnościom seksualnym – informowała nas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.. Do obrzydliwych przerw w celibacie ks. Sebastiana według ustaleń śledczych miało dochodzić pomiędzy październikiem 2018 roku a lutym 2019 roku, podczas wyjazdów towarzyskich do Siedlec. Jak udało nam się ustalić, pokrzywdzona kobieta poskarżyła się do Diecezji Siedleckiej, w której przeprowadzono odpowiednie ustalenia. Gdy skarga parafianki potwierdziła się, kuria o seksualnych wybrykach duchownego powiadomiła siedlecka prokuraturę.

Co więcej, kobieta została przebadana przez psychologów, którzy wydali orzeczenie, że mówi prawdę o niechcianych kontaktach z duchownym. Ksiądz Sebastian trafił do tymczasowego aresztu.

Ksiądz Sebastian stanie przed sądem

Przez kilka miesięcy prokuratorzy zebrali na tyle mocne dowody, by oskarżyć młodego duszpasterza o gwałt. - Na podstawie zebranych materiałów mogliśmy wysłać do sądu akt oskarżenia przeciwko duchownemu - poinformowała nas w czerwcu prok. Krystyna Gołąbek.

Ks. Sebastiana M. oskarżono o to, że przy użyciu siły doprowadził w prywatnym samochodzie do obcowania płciowego kobietę powyżej 15 roku życia, oraz doprowadził pokrzywdzoną do poddania się innej czynności seksualnej.

Po wielu miesiącach od ujawnienia skandalu z księdzem w roli głównej sprawa trafiła na sądową wokandę. W poniedziałek rano, 12 grudnia, w Sadzie Rejonowym w Siedlcach odbędzie się pierwsza rozprawa.

Ks. Sebastianowi grozi nawet do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy uważasz, że celibat księży powinien zostać zniesiony?
Nasi Partnerzy polecają