Wielki skandal w Łosicach. Ksiądz Sebastian zmusił parafiankę do seksu w samochodzie?!

i

Autor: Andrzej Woźniak/Super Express Wielki skandal w Łosicach. Ksiądz Sebastian zmusił parafiankę do seksu w samochodzie?!

Wielki skandal w Łosicach. Ksiądz Sebastian stanie przed sądem. Zmusił parafiankę do seksu w samochodzie?!

Wieść o zatrzymaniu księdza Sebastiana M. (32 l.) wstrząsnęła wiernymi w niewielkiej parafii pw. Świętego Zygmunta Króla w Łosicach (woj. mazowieckie). Duchowny został oskarżony o zgwałcenie parafianki! Sebastian M. trafił do aresztu. Prokuratura w Siedlcach przekazała, że do sądu został już skierowany akt oskarżenia przeciwko duchownemu. Ustalenia śledczych nie pozostawiają wątpliwości.

Łosice. Ksiądz Sebastian M. zgwałcił parafiankę?!

Skandal z księdzem w roli głównej odbił się głośnym echem w mediach. Wierni z niewielkiej parafii pw. Świętego Zygmunta Króla w Łosicach nie mogli uwierzyć, że lubiany przez nich ksiądz Sebastian M. (32 l.) mógł dopuścić się takich obrzydliwości względem drugiego człowieka. - Nie wierzę, że Sebastian dopuścił się gwałtu - mówiła nam jedna z parafianek ocierając łzy.

Zobacz też: Trzaskowski wygrał ważne głosowanie. Kilka godzin walki na sukcesy i porażki. Wybraliśmy najciekawsze argumenty

Chociaż duchowny w łosickiej parafii pełnił posługę duszpasterską od 2017 roku, a już w czerwcu 2018 roku przeniesiono go na studia w KUL w Lublinie, zdołał sobie zyskać sympatię wielu wiernych. Nikt nie wierzył, że ich duchowny mógł zuchwale zgwałcić kobietę z parafii w Drelowie (lubelskie), w której pracował wcześniej.

A jednak... Według ustaleń śledczych Sebastian M. pomiędzy październikiem 2018 roku, a lutym 2019 roku, podczas wyjazdów towarzyskich do Siedlec, miał kilkukrotnie doprowadzić do obcowania płciowego młodą parafiankę z gminy Drelów.

Nie przegap: Gigantyczny pożar przy Dworcu Zachodnim. Autobus miejski stanął w płomieniach!

Kobieta poskarżyła się do Diecezji Siedleckiej, w której przeprowadzono odpowiednie ustalenia. Skarga parafianki potwierdziła się, w związku z czym kuria o seksualnych wybrykach duchownego powiadomiła Prokuraturę Okręgową w Siedlcach.

Pokrzywdzona przez księdza Sebastiana została przebadana przez psychologów, którzy wydali orzeczenie, że mówi prawdę o niechcianych kontaktach z duchownym. Ksiądz trafił do tymczasowego aresztu.

Ksiądz Sebastian stanie przed sądem

Od lutego bieżącego roku prokuratorzy prowadzili postępowanie przeciwko ks. Sebastianowi M. Przez ten czas zebrali na tyle mocne dowody, by oskarżyć duchownego o gwałt. - Na podstawie zebranych materiałów mogliśmy wysłać do sądu akt oskarżenia przeciwko duchownemu - poinformowała Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Przeczytaj też: Zabił Emila białym porsche. Patryk D. wychodzi na wolność

Księdza Sebastiana M. oskarżono z art. 197 par. 1 i 2, czyli o to, że przy użyciu siły doprowadził w prywatnym samochodzie do obcowania płciowego kobietę powyżej 15 roku życia, oraz doprowadził pokrzywdzoną do poddania się innej czynności seksualnej.

Teraz, zgodnie z zapisami w Kodeksie Karnym, księdzu Sebastianowi grozi nawet do 12 lat odsiadki za kratkami.

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania
Sonda
Czy uważasz, że celibat księży powinien zostać zniesiony?
Nasi Partnerzy polecają