Siedlce. Zabójstwo księdza w parku! Ojciec Adam ze zmasakrowaną głową [ZDJĘCIA]

i

Autor: REPRODUKCJA: ANDRZEJ WOŹNIAK/SUPER EXPRESS Zabójstwo księdza w parku w Siedlcach. Ofiara brutalnego pobicia to ojciec Adam Świerżewski. Duchowny został znaleziony w nocy z 11 na 12 listopada z ciężkimi obrażeniami głowy

Brutalny mord w Siedlcach. Zmasakrowali głowę księdza Adama, gdy szedł do kościoła!

Brutalne zabójstwo księdza w parku w Siedlcach. Ofiara brutalnego pobicia to ojciec Adam Świerżewski. Duchowny został znaleziony w nocy z 11 na 12 listopada z ciężkimi obrażeniami głowy, po czym trafił do szpitala, gdzie po kilkunastu godzinach zmarł. Ksiądz szedł prawdopodobnie do parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie pełnił posługę. Wtedy doszło do ataku.

Zabójstwo księdza w parku w Siedlcach. Ojciec Adam z ciężkimi ranami głowy

Zabójstwo księdza w parku w Siedlcach. W nocy z czwartku na piątek 12 listopada ojca Adama Świerżewskiego znaleziono leżącego przy jednej z głównych alejek w miejskim parku. Duchowny padł ofiarą pobicia i z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala w Siedlcach. Walka o jego życie trwała przez kolejne kilkanaście godzin, ale zakończyła się w najgorszy z możliwych sposobów. 35-letni ksiądz zmarł w piątek po południu. Feralnego wieczora, tudzież nocy, szedł jedną z alejek parku prawdopodobnie w kierunku parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach, gdzie pełnił posługę. W tym czasie zaatakował go nieznany sprawca lub sprawcy, po czym został dotkliwie pobity. Nie wiadomo, co mogło być motywem brutalnego zachowania - szczegółowe przyczyny i okoliczności śmierci księdza wyjaśnia policja w Siedlcach. Ciało duchownego zostało na razie zabezpieczone na potrzeby przeprowadzenia sekcji zwłok.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

Zabójstwo księdza w parku w Siedlcach. Wierni poruszeni śmiercią ojca Adama

Ojciec Adam Świerżewski z Prowincji Warszawskiej pochodził z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie, w dekanacie zambrowskim. Zakonnikiem był od 16 lat, od 9 lat - kapłanem zakonnym. Wiadomość o śmierci duchownego poruszyła wiernych z jego parafii. Jak mówią, tragicznie zmarły ksiądz był uśmiechniętym, wspaniałym kapłanem, zawsze miał czas na rozmowę. Uwielbiały go dzieci, które uczył religii w pobliskiej szkole. W piątek, 12 listopada, o godzinie 18.00 w kościele w Siedlcach, gdzie posługiwał ojciec Adam, odprawiono mszę świętą w jego intencji.

Czytaj też: Pochowali zwęglone ciała Kuby i Kacpra w jednym grobie. "Tacy fajni chłopcy"

Czytaj też: Koszmarny wypadek na Sokratesa. Pędził bmw, zabił 33-latka. Nie odpowie za zabójstwo?

Groby znanych Polaków na Powązkach w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają