Wianki nad Wisłą 2023

i

Autor: VIPHOTO/EASTNEWS, Hubert Mathis/REPORTER, materiały prasowe

NIE TYLKO WIANKI NAD WISŁĄ!

Lato 2023 nad Wisłą w Warszawie. Co się będzie działo w wakacje w stolicy nad rzeką. Opowiadają wiceprezydentki

2023-06-24 8:18

W sobotę 24 czerwca inauguracja sezonu letniego 2023 nad Wisłą. Zacznie się od rejsu o wschodzie słońca, a skończy koncertem z piosenkami Kory w ramach Wianków nad Wisłą.  - Pierwszego dnia wakacji zapraszamy na masę atrakcji. Zaczynamy o godz. 3.30 od rejsu na wschód słońca – zachęca pełnomocniczka prezydenta Warszawy Magdalena Młochowska. A wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra zaprasza na Wianki nad Wisłą, które otworzy – jak mówi - „dwóch Rafałów” ...

Lato nad Wisłą: moc atrakcji

W sobotę 24 czerwca od południa warszawiacy będą mogli wziąć udział w warsztatach na wodzie, m.in. nauki pływania na łodziach, kajakach czy motorówkach. Będą warsztaty szkutnicze, spacer ornitologiczny, zajęcia edukacyjne – wylicza Magdalena Młochowska, pełnomocniczka prezydenta d.s. zieleni. Przez całe lato atrakcji nie zabraknie na bulwarach. Gastronomia – razem z kulturą i rekreacją (w lokalach m. in „Grunt i Woda”, „Szerokie Bary”, „Cud nad Wisłą” czy „Miami Wars”) – wróciła na brzegi rzeki. W Porcie Czerniakowskim najmłodsi będą mogli rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem lub kajakiem polo na bezpiecznych wodach portu. Będą spływy kajakowe z plaży Romantycznej na plażę Saska Kępa lub z Saskiej Kępy na plażę Rusałka i bezpłatne rejsy promami „Wilga”, „Pliszka” i „Słonka”. W ramach budżetu obywatelskiego pojawił się też 12-osobowy prom „Dudek”. Zielone Mazowsze alternatywnie do łodzi proponuje eksplorowanie nadwiślańskich szlaków na dwóch kółkach. Szczegółowy program najłatwiej znaleźć na facebook’owym profilu Dzielnicy Wisła i Zarządu Zieleni.

O propozycjach na powitanie lata i lato nad Wisłą opowiada dyrektorka koordynatorka w ratuszu, pełnomocniczka prezydenta Warszawy Magdalena Młochowska.

Letnie atrakcje nad Wisłą. Zaprasza Magdalena Młochowska z ratusza

Wianki z piosenkami Kory nad Wisłą

Warszawiacy w weekend powitają lato także na plenerowych koncertach z gwiazdami. Pikniki z muzyką odbędą się w parkach i na placach w Śródmieściu, na Bemowie, Bielanach czy w Ursusie. Wczoraj w Amfitearze na Bemowie odbył się niezwykły koncert pt. "Sen o Warszawie" z Natalią Kukulską, Natalią Niemen, Laurą Łącz, Piotrem Cugowskim czy Sławkiem Uniatowskim na scenie, w sobotę 24 czerwca o godz. 17 – wystąpi w Amfiteatrze zespół Pectus. W Śródmieściu także w sobotę od godz. 11 piknik świętojański przy Multimedialnym Parku Fontann zwieńczony o godz. 22 koncertem poświęconym Korze. "Kora. Przyszłam na świat po to", zorganizowany przez Stołeczną Estradę.

Na Wiankach nad Wisłą z kolei, na Podzamczu wystąpią m.in. Muniek Staszczyk, Dawid Kwiatkowski, Natalia Przybysz, Organek czy czy Ralph Kamiński. W naszym materiale WIDEO o Wiankach nad Wisłą opowiada wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra:

Wianki nad Wisłą 2023. Powita was dwóch Rafałów

A w niedzielę 25 czerwca od godz. 14 – dwa pikniki. Na placu Konfederacji - Święto Starych Bielan z Teatrem AKT, wystawą zabytkowych aut i potańcówką. A w Parku Czechowickim piknik historyczny w 47. rocznicę strajku robotniczego w Ursusie z występami rockowymi Baranovskiego i zespołu Nocny Kochanek.