Legia stadion

Autor: wikipedia.pl/Sofik Legia stadion

Legia przegrywa w Poznaniu i traci pozycje lidera

2019-04-25 13:50

Mimo kilku okazji w pierwszej połowie, stołeczna drużyna po, jakby nie patrzeć, słabym i nudnym meczu uległa Lechowi 0:1. I spadła na drugie miejsce w tabeli.

Lech nie był w tym meczu faworytem, choc grał na swoim boisku. I to Legia miała okazje bramkowe, których jednak nie wykorzystała. Natomiast okazję wykorzystał rezerwowy 17-letni Filip Marchwiński z Lecha: jego strzał w 81 minucie dał zwycięstwo poznaniakom.

Przegrana sprawiła, że warszawski zespół znowu znalazł się na drugim miejscu. Na pierwsze powróciła Lechia, która ma taką samą liczbę punktów, jednak lepszy bilans bramkowy. Już w sobotę o godz. 20.30 w Gdańsku dojdzie do bezpośredniej konfrontacji obu zespołów. I to może być mecz decydujący, kto zostanie mistrzem Polski w tym sezonie.