Luzowanie obostrzeń 21.04.2021: Kiedy otwarcie fryzjerów i kosmetyczek w Warszawie? Konferencja Niedzielskiego

2021-04-21 15:45 Amadeusz Calik
Luzowanie obostrzeń 21.04.2021: Kiedy otwarcie fryzjerów i kosmetyczek w Warszawie? Konferencja Niedzielskiego
Autor: Pexels, archiwum se.pl Luzowanie obostrzeń 21.04.2021: Kiedy otwarcie fryzjerów i kosmetyczek w Warszawie? Konferencja Niedzielskiego

Kiedy możemy spodziewać się otwarcia fryzjerów i kosmetyczek w Warszawie? Już wiemy! W środę, 21.04.2021 odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wcześniej przeprowadzono w sposób zdalny posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Rządzący debatowali nad poluzowaniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Wśród propozycji luzowania obostrzeń pojawiło się m.in. otwarcie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych.

W środę, 21.04.2021 odbyło się zdalne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył premier Mateusz Morawiecki. Trwała debata między innymi nad tym, jak w najbliższym czasie luzowane będą obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie spada bowiem dzienna liczba zakażeń i zachorowań na COVID-19. Powoli ubywa też pacjentów w szpitalach, podczas gdy jednocześnie przyspiesza akcja szczepień. Już na początku maja uruchomione zostaną szczepienia dla wszystkich dorosłych Polaków, a zgodnie z zapowiedziami rządu wszyscy chętni Polacy otrzymają szczepionkę na koronawirusa do końca sierpnia.

Spis treści

  1. Luzowanie obostrzeń 21.04.2021: co zostanie otwarte?
  2. Czy rząd poluzuje obostrzenia w Warszawie?
  3. Luzowanie obostrzeń w Warszawie

Luzowanie obostrzeń 21.04.2021: co zostanie otwarte?

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski, rządzący zdecydują się dziś na poluzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Niewykluczone, że już od przyszłego tygodnia otwarte zostaną m.in. wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i branża beauty. Rąbka tajemnicy uchylił też we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Wszystko zostało potwierdzone na konferencji prasowej w środę, 21.04.2021.

NIE PRZEGAP: Ogromny huk w Warszawie. Przerażeni mieszkańcy nie wiedzieli, co się stało. Okazuje się, że to... BURZA

- Pójście w kierunku regionalizmu jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, no to są dwa różne światy pod względem epidemicznym – przekonywał Niedzielski.

Czy rząd poluzuje obostrzenia w Warszawie?

Obecnie w Warszawie obowiązuje szereg obostrzeń epidemicznych. Zgodnie z decyzją rządu zamknięte są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2. W galeriach handlowych zamknięte są wszystkie sklepy. Wyjątek stanowią: sklepy spożywcze, apteki, drogerie, sklepy zoologiczne, salony prasowe, księgarnie. Na targach lub na poczcie obowiązują limity osób. W miejscach kultu religijnego (m.in. kościoły, cerkwie) obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a także zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Luzowanie obostrzeń w Warszawie

Rząd zdecydował się na kolejną regionalizację obostrzeń. Wskazują na to nie tylko słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ale też twarde dane epidemiczne. Już od poniedziałku, 26 kwietnia w Warszawie otwarte zostaną:

  • salony fryzjerskie
  • branża beauty
  • w klasach I-III zostanie wprowadzona nauka hybrydowa

O wszystkim dowiedzieliśmy się z konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. To oznacza, że już od poniedziałku, 26 kwietnia będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE