Magda Gessler bohaterką musicalu! Gwiazda telewizji zagra w teatrze? Czy przygotuje „Kuchenne rewolucje”? Będzie wielkie zaskoczenie

2021-02-17 11:32
Magda Gessler
Autor: Screenshot Facebook Kuchenne Rewolucje

Magda Gessler – telewizyjna osobowość, restauratorka znana z „Kuchennych rewolucji” trafia na deski teatru! Będzie bohaterką musicalu w Teatrze Polskim w Warszawie. Nie wprost. Ale życiorys gwiazdy TVN i opis spektaklu nie pozostawiają wątpliwości. Premiera już w piątek – 19 lutego! Zobaczcie kto zagra Magdę Gessler…

Prowadzony przez Andrzeja Seweryna Teatr Polski, otwarty po obostrzeniach związanych z epidemią, szykuje dla warszawiaków prawdziwy rarytas. Widzów ma przyciągnąć nazwisko gwiazdy „Kuchennych rewolucji”.

Kultowy duet - Monika Strzępka i Paweł Demirski – swój najnowszy spektakl oparli o życiorys Magdy Gessler. Monika Strzępka i Paweł Demirski to życiowy i artystyczny duet, który współpracuje ze sobą już od kilkunastu lat. On pisze dramaty, ona je reżyseruje. Efekty wychodzą drapieżne.

Dla Magdy Gessler Demirski przygotował taki scenariusz: „Samochód niespodziewanie łapie gumę gdzieś pośrodku niczego, baterie w telefonach padają, słońce chyli się ku zachodowi. M.G. wraz z asystentką, szukając pomocy, trafiają drogą przez las do najbliższego miasteczka…” – czytamy na stronie Teatru Polskiego.

Musical zatytułowany jest właśnie „M.G.”. Choć nigdzie nie pada nazwisko gwiazdy gastronomii i telewizji, łatwo domyślić się, o kogo chodzi. - Co by było, gdyby gwiazda, która na co dzień naprawia podupadające restauracje i pomaga ich właścicielom wyjść z problemów, zajęła się Polską? - pytają Strzępka i Demirski. I dają widzowi odpowiedź pełną muzyki, humoru i grozy.

Obsada musikalu również z gwiazdami! Grażyna Barszczewska zagra „Matkę Boską, jaką każdy by chciał mieć obok”, Barbara Kurzaj Jonak w roli „kobiety w słowiańskim przykucu", Marta Ojrzyńska - "wieczną asystentkę nieswoich spraw", Joanna Trzepiecińska - Elizę Doolittle a Paweł Tomaszewski -"tzw. dobrą partię czyli burmistrza, prezydenta".

Tytułową rolę M. G. zagra Eliza Borkowska znana z serialu "Klan" czy "Na dobre i na złe", warszawscy widzowie znają ją też z desek Teatru Powszechnego. Od kilku lat jest w zespole Polskiego.

"M.G." to przedstawienie, które jest ofiarą covidowych obostrzeń. Pierwotnie premiera planowana była wiele miesięcy temu, ale pandemia przekreśliła te zamierzenia. Teraz Magda Gessler nie może nawet zaserwować „Kuchennych rewolucji” na bankiecie popremierowym. Bo bankietów wciąż robić nie można…

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE