Spróbowaliśmy horrendalnie drogich pączków od Gessler. "Orgazm w ustach" za 11 złotych [WIDEO]

2021-02-10 12:42 ac mn dar Norbert Amlicki
Spróbowaliśmy horrendalnie drogich pączków od Gessler. Orgazm w ustach za 11 złotych [WIDEO]
Autor: Amadeusz Calik Pączki od Magdy Gessler kosztują 11 złotych

Jak smakują horrendalnie drogie pączki od Magdy Gessler? Po naszej ostatniej publikacji w sieci rozgorzała gorąca dyskusja. Wiele osób skrytykowało znaną m.in. z telewizji TVN restauratorkę, zarzucając jej "zdzieranie pieniędzy". Jak naprawdę smakują pączki od Magdy Gessler? Czy warto je kupić z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku? Postanowiliśmy to sprawdzić i byliśmy zaskoczeni. Koniecznie zobaczcie naszą recenzję wideo! Czy pączek od Magdy Gessler jest wart swojej ceny?

Wielkimi krokami zbliża się Tłusty Czwartek 2021. Z tej okazji wielu z nas zaopatrzy się w pyszne słodkości, najlepsze pączki, chrust czy faworki. To z pewnością przepis na udane świętowanie. Jednak im bliżej tego święta, ceny lukrowych lub pudrowych smakołyków mocno idą w górę. Ile kosztuje dobry pączek? Gdzie są najlepsze pączki w Warszawie? O tym pisaliśmy tutaj. Rozstrzał cen w Warszawie jest bardzo duży. Tymczasem w cukierni Słodko Słony i restauracji U Fukiera w stolicy możemy kupić pączki produkowane zgodnie z recepturą Magdy Gessler. Jednak ich cena wprost zwala z nóg. Restauratorka TVN za "luksusowy" produkt chce aż 11 złotych. W ofercie cukierni są smakołyki z różą, maliną oraz czekoladą z wiśniami. Wszystkie są w tej samej cenie. Jak udało nam się ustalić, są one smażone na gęsim smalcu i nie brakuje w nich domowego nadzienia.

NIE PRZEGAP: Trzaskowski SZOKUJE. Wydał specjalny komunikat. Jest ostro!

Kwestia oceny i smaku pozostaje do oceny kupujących. My postanowiliśmy jednak zainwestować kilkadziesiąt złotych i sprawdzić, jak smakuje to "cudeńko". Jak relacjonuje nasz reporter Adam Feder, który jako pierwszy zasmakował w pączku od Gessler, są one idealnie wilgotne i nie brakuje w nich nadzienia. Od pierwszego gryza można poczuć "orgazm w ustach".

Spróbowaliśmy horrendalnie drogich pączków od Gessler: "Orgazm w ustach"

Ile kosztują pączki w Warszawie?

Na szczęście nie w każdej słynnej cukierni za jednego pączka musimy płacić jak za zboże. Reporterzy „SE” sprawdzili jakich cen możemy spodziewać się w Tłusty Czwartek w najlepszych i najpopularniejszych lokalach w stolicy. Najtańsze, a w dodatku ciepłe pączki, kupimy w Cukierni Pawłowicz - za jedynie 2,8 zł.

Pączki według Magdy Gessler - zobacz przepis

Jednak po piętach depcze tu już najsłynniejszy lokal przy ul. Górczewskiej, czyli pracownia Zagoździńskich. Tam za sztukę trzeba zapłacić 3 złote, choć przed lokalem ustawiają się wielogodzinne kolejki.

Kiedy wypada Tłusty Czwartek?

Tłusty Czwartek w 2021 roku wypada 11 lutego. To ostatni czwartek przed Wielkim Postem wielkanocnym. Geneza „święta pączkożerców” sięga czasów pogańskich, gdy tradycją było po prostu objadanie się. Chrześcijanie przejęli to święto i powiązali z okresem przygotowań do Wielkanocy, a konkretniej - Wielkim Postem, gdy wierni powinni zachować wstrzemięźliwość, np. rezygnując ze słodyczy.