Znamy ceny najlepszych PĄCZKÓW w Warszawie! Gdzie są NAJTAŃSZE? Magda Gessler zaszalała

2021-02-08 17:00
Stali trzy godziny w kolejce po pączki
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Stali trzy godziny w kolejce po pączki

W kalendarzu nieubłaganie zbliża się Tłusty Czwartek. Rozstrzał pomiędzy cenami pączków w Warszawie jest tak duży, że niektóre z nich zwalają z nóg. Mimo to, jak co roku w całej Warszawie tłumy pączkożerców ruszą do cukierni po świeżutkie wypieki. Reporterzy „Super Expressu” sprawdzili jakie są ceny pączków w najlepszych i najpopularniejszych cukierniach w stolicy.

Kiedy Tłusty Czwartek jest udany? Jak kupimy świeżutkiego, słodziutkiego pączusia, najlepiej w przystępnej cenie. Im bliżej jednak do tego święta, ceny wypieków w wielu cukierniach rosną. Pisaliśmy ostatnio o rekordowej kwocie jaką oczekuje za jednego pączka znana restauratorka Magda Gessler i jej córka Lara. Za swoje wyroby chcą od klientów nawet 11 zł. za sztukę. Taką cenę zobaczymy w ich cukierni Słodko Słony i U Fukiera. 

Pączki u Gessler drogie jak KAWIOR. Cena dosłownie zwala z nóg. Absolutna przesada?

Ceny pączków w znanych cukierniach

Na szczęście nie w każdej słynnej cukierni za jednego pączka musimy płacić jak za zboże. Reporterzy „SE” sprawdzili jakich cen możemy spodziewać się w Tłusty Czwartek w najlepszych i najpopularniejszych lokalach w stolicy. Najtańsze, w dodatku zawsze ciepłe pączki kupimy w Cukierni Pawłowicz, tam najtańszy pączek kosztuje 2,80 zł. Jednak po piętach depcze tu już najsłynniejszy lokal przy ul. Górczewskiej, czyli pracownia Zagoździńscy. Jak mówimy o pączkach na Tłusty Czwartek to pierwsze co myślą warszawiacy to ta cukiernia. Co roku ustawiają się tam kolejki, w których często stać trzeba po kilka godzin. Cena pączka w tym miejscu to jedynie 3 zł za sztukę! 

TRZY GODZINY w kolejce po pączki! Oblężenie cukierni w Warszawie.

Obejrzyj infogalerię i zobacz gdzie kupisz pyszne pączki w przystępnej cenie:

Zamieć śnieżna ogarnęła Warszawę. Takiego PARALIŻU nie było od dawna! Auta toną w śniegu [WIDEO, GALERIA]

To jednak nie jedyne miejsce, gdzie w przystępnej cenie zakupimy słodkiego pączusia. Następna w kolejce jest Cukiernia Grzybki. Tu za sztukę musimy dać 3,30 zł. Na następnym miejscu plasuje się Cukiernia Cieślikowski z ceną 4,10 zł za sztukę. Potem mamy Cukiernią Strzałkowski, tam za pączka zapłacimy 4,80 zł. I w końcu pozostaje jeszcze cukiernia Lukullus z ceną 4,90 i pączek z logo A.Blikle, gdzie również za pączka damy w tegoroczny Tłusty Czwartek 4,90 zł. 

MAMY potworne WIDEO z dachowania subaru. Horror zaczyna się w 40 sekundzie

Kiedy jest Tłusty Czwartek?

Tłusty Czwartek w 2021 roku wypada 11 lutego. To ostatni czwartek przed Wielkim Postem wielkanocnym. Geneza „święta pączkożerców” sięga czasów pogańskich, gdy tradycją było po prostu objadanie się. Chrześcijanie przejęli to święto i powiązali z okresem przygotowań do Wielkanocy, a konkretniej - Wielkim Postem, gdy wierni powinni zachować wstrzemięźliwość, np. rezygnując ze słodyczy. 

Auta pędziły przez Warszawę z zawrotną prędkością! Te liczby PRZERAŻAJĄ

Ceny pączków w słynnych cukierniach:

Pawłowicz (Dworzec Centralny box 49N) - 2,80 - 3,00 zł 

Zagoździńscy (Górczewska 15) - 3,00 zł

Grzybki (Korkowa 68 + filie w całej stolicy) - 3,30 zł

Cieślikowski (Gajdy 30D + filie w całej stolicy) - 4,10 zł

Strzałkowski (Kawęczyńska 4 + filie w całej stolicy) - 4,80 zł

Lukullus (Lisowska 23 + filie w całej stolicy) - 4,90 zł

A. Blikle (Nowy Świat 33 + filie w całej stolicy) - 4,90 zł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE